به روز شده: 21 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 72795
زمان انتشار: چهارشنبه 1 خرداد 1398 - 11:03:05

جمالی نژاد: ۲۸ هزار و ۵۲۷ پرونده برای واحد‌های احداثی و تعمیری در ۳ استان سیل‌زده تشکیل شد

حقوق شهروندی  - طبق گفته معاون وزیر کشور در مجموع ۲۸ هزار و ۵۲۷ پرونده برای واحد‌های احداثی و تعمیری در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان تشکیل شده که از این تعداد ۷۰ هزار و ۶۰ واحد احداثی و ۱۳ هزار و ۷۸ واحد تعمیراتی است.

به گزارش میزان، مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به تعداد واحد‌های احداثی و تعمیری در استان‌ گلستان در پساسیل اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته تاکنون ۹ هزار پرونده تشکیل شده است.

 
وی ادامه داد: از میان پرونده‌های تشکیل شده در این استان، تعداد  هزار و ۱۲۹ واحد احداثی و چهار هزار و  ۴۵۲ واحد تعمیری برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده است و تعداد ۳۰۷ متقاضی با بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات عقد قرارداد کرده‌اند.
 
دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده گفت: در استان لرستان نیز ۱۴ هزار و ۲۲۵ پرونده تشکیل شده است که ۱۳ هزار و  ۶۳۲ واحد شامل پنج هزار و  ۸۷۷ واحد احداثی و هفت هزار و  ۷۵۵ واحد تعمیری برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند و ۷۶۳ متقاضی با بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات عقد قرارداد کرده اند.

جمالی نژاد درادامه گفت: در استان خوزستان نیز با توجه به اینکه هنوز سطح آب در برخی از نقاط استان به گونه‌ای است که امکان ارزیابی دقیق واحد‌های خسارت دیده را امکان پذیر نمی‌سازد، لکن تاکنون پنج هزار و ۳۰۰ پرونده تشکیل شده است.
 
وی افزود: از میان پرونده‌های تشکیل شده برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در استان خوزستان، تعداد یک هزار و ۹۲۵ متقاضی برای ۵۴ واحد احداثی و یک هزارو ۸۷۱ واحد تعمیری به بانک معرفی شده‌اند که قطعاً با بهتر شدن شرایط در استان مذکور و انجام عملیات ارزیابی تعداد دقیق برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهند شد.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه برای سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات؛ کمیته‌های بازسازی، نوسازی و ارزیابی خسارات در تاریخ‌های ۲۸ و ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری جلساتی را با بانک‌های ملی، ملت، کشاورزی، مسکن، صادرات، تجارت، سپه و رفاه برگزار  کردند، گفت: به زودی شاهد سرعت در روند پرداخت تسهیلات به مردم در استان‌های سیل زده خواهیم بود.
 
وی درباره شایعاتی که در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر قطع آب و برق در مناطق روستایی خوزستان مطرح شده بود، اظهارداشت: در روز‌های آغازین جاری شدن سیل در ۳ استان مذکور طبعاً مشکلاتی در شبکه‌های خدماتی و محور‌های مواصلاتی و آسیب دیدن زیرساخت‌ها وجود داشت که شخصاً در سفر‌هایی متوالی که در طول ایام ابتدایی سال به ۳ استان موصوف داشتم، شاهد آن بودم.
 
دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده  اضافه کرد: البته با رفع شرایط بحرانی، ادارات ذیربط(برق،گاز و آب) به فوریت اقدامات ترمیمی و اصلاحی خود را برای رفع مشکلات آغاز می‌کردند و در همان روز‌های اول بسیاری از مشکلات اعم از قطع آب، برق، تلفن، گاز رفع شد. 
 
جمالی نژاد عنوان کرد: در حوزه راه‌ها و محور‌های مواصلاتی تخریب شده در زمان سیل نیز، در حد امکان اقدامات ترمیم انجام می‌شد تا در زمان مناسب، مشکلات به طور کامل رفع شود.
کد مطلب: 72795
زمان انتشار: چهارشنبه 1 خرداد 1398 - 11:03:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده