به روز شده: 13 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 72828
زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1398 - 10:05:28

قاسمی وناجمی مطرح کرد: تاکید بر تسریع تهیه نقشه کاداستر حریم رودخانه‌ها

قوه قضائیه  -  قاسمی وناجمی با اشاره به افزایش گشت‌های مشترک گشت و بازرسی به منظور شناسایی چاه‌های غیرمجاز، ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه ها، مسیل ها، تخلیه زباله‌ها و نخاله‌ها در رودخانه‌ها گفت: تهیه نقشه کاداستر حریم رودخانه‌ها از دیگر مواردیست که در جلسه این کارگروه بر تسریع آن تاکید شد.

به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قاسمی وناجمی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان و در خصوص مصوبات جلسه کارگروه صیانت از منابع آب دادگستری گفت: شرکت آب منطقه‌ای استان موظف شد تا پایان خرداد در نشست مشترک با جهاد کشاورزی- امور اراضی- منابع طبیعی و آبخیزداری- حفاظت محیط زیست- ثبت اسناد و املاک استان و شهرداری گرگان اختلافات موجود درباره کاربری اراضی حریم و بستر رودخانه ها، سدها، مسیل ها، برکه ها، مرداب ها، شبکه‌های آبرسانی، آبیاری و زهکشی را رفع کنند و گزارش آن را به دادگستری ارائه دهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان افزود: تهیه نقشه کاداستر حریم رودخانه‌ها از دیگر مواردیست که در جلسه این کارگروه بر تسریع آن تاکید شد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش گشت‌های مشترک گشت و بازرسی به منظور شناسایی چاه‌های غیرمجاز، ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه ها، مسیل ها، تخلیه زباله‌ها و نخاله‌ها در رودخانه‌ها و تعیین یک نماینده در هر شهرستان برای پیگیری این موضوع و کنترل اضافه برداشت از چاه‌های مجاز با نصب کنتور‌های هوشمند از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی وناجمی در ادامه تصریح کرد: همچنین مقرر شد اصلاح سازه‌های تقاطعی غیراصولی مانند پل‌ها که آب منطقه‌ای برای آن‌ها اخطاریه صادر کرده است در طرح‌های ۹۸ در اولویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان همچنین از اختصاص شعب تخصصی در دادسرا‌ها و دادگاه‌های عمومی و انقلاب برای بررسی پروند‌ه های مربوط به امور آب داد و گفت: سامانه سجام به نشانی sajam.adliran.ir هم گزارش‌های مردمی درباره دست اندازی به منابع آب و حریم رودخانه‌ها را دریافت و به آن رسیدگی می‌کند.

کد مطلب: 72828
زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1398 - 10:05:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری