به روز شده: 15 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 72847
زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1398 - 13:02:41

خباز: دادستان‌ها به سرمایه‌گذاران کمک کردند تا کارخانه خود را سرپا نگه دارد

حقوق شهروندی  - استاندار پیشین سمنان گفت: در استانی که استاندار آن بودم، دادستان‌ها به‌ جرم عدم باز پرداخت تسهیلات هیچ کارخانه‌ای را تعطیل نکردند، بلکه به سرمایه‌گذار کمک کردند تا کارخانه خود را سرپا نگه دارد؛ یک واحد تولیدی وقتی تعطیل شد، کارگران آن مشکلی افزون بر سایر مشکلات کشور می‌شوند و این پسندیده نیست.

به گزارش میزان، محمدرضا خباز با بیان اینکه خوشبختانه بیش از ۱۰ سال است که رهبر معظم انقلاب شعار‌های سال را اقتصادی تعیین می‌کنند، گفت: وضعیت اقتصادی هم اکنون، یکی از دغدغه های مهم مردم و مسئولان کشور است. 

 
وی با بیان اینکه آیا لوازم اجرای شعار رونق تولید در کشور فراهم است، اظهار داشت: یکی از این لوازم قوه قضاییه است. بنده زمانی که استاندار بودم، شاهد همکاری مجموعه دستگاه قضایی در زمینه رفع و تسهیل موانع تولید با دستگاه اجرایی در استان‌ها بودم.
 

خباز عنوان کرد: بجاست در زمان کنونی، عمده دادستان‌های کشور، مانند گذشته برای دفاع از تولید آستین‌ها را بالا بزنند و برای بهبود رونق تولید و معیشت مردم گام‌های استوار بردارند. وقتی دغدغه بیکاری و معیشت حل شود، بسیاری از مشکلات و جرائم ناشی از آن نیز، حل خواهد شد.

استاندار پیشین سمنان افزود: با حضور دستگاه‌های قضایی استان‌ها در امور اقتصادی، سرمایه‌گذار احساس تامین امنیت شغلی بیشتری می‌کند. به ضرس قاطع می‌گویم در استانی که استاندار آن بودم، دادستان‌ها به‌ جرم عدم باز پرداخت تسهیلات هیچ کارخانه‌ای را تعطیل نکردند، بلکه به سرمایه‌گذار کمک کردند تا کارخانه خود را سرپا نگه دارد؛ یک واحد تولیدی وقتی تعطیل شد، کارگران آن مشکلی افزون بر سایر مشکلات کشور می‌شوند و این پسندیده نیست.

وی تصریح کرد: لذا قوه قضاییه نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد و امیدواریم روند همکاری آنها در این مهم، ادامه یافته و به بالاترین حد خود برسد تا جایی‌که یک سرمایه‌گذار و تولید کننده، دادگستری را ملجا و پناهگاهی برای خود بداند.

این نماینده مجلس در دوره هشتم افزود: برای تولید و تثبیت آن باید عمل کرد؛ لذا باید تولید کننده بداند ظرف یک سال، قیمت ارز تلاطم ندارد و از نظر تسهیلات هم تولیدکنندگان باید احساس امنیت و آرامش کنند. کدام انسان عاقل با وام ۲۰ درصد سرمایه‌گذاری می‌کند؟ تسهیلاتی که منجر به تولید شود، باید به‌صورت قرض‌الحسنه باشد؛ تشخیص اینکه چه کسی تولید کننده است و باید وام و تسهیلات بگیرد با دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

خباز بیان کرد: باید بر کار تولید کنندگان هم نظارت شود تا آنها منابعی که دریافت می‌کنند را در محل خود و بجا استفاده کنند.لذا هر کسی که وام بالای ۵۰۰ میلیون می‌خواهد بگیرد از شبکه اینترنت به همه معرفی شود. همین که مخفی کاری می‌شود و اسامی را اعلام نمی‌کنند، این خود یک رانت است.

استاندار پیشین سمنان خاطرنشان کرد: دولت الکترونیک بسیار مهم است و باعث شفاف شدن کار‌ها می‌شود. از سوی دیگر تا وقتی کارچاق کن‌ها وجود داشته باشند که کارها را با ارتباطات خود پیش می‌بوند، انگیزه‌ای برای تولید کننده نمی‌ماند که این امر نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

کد مطلب: 72847
زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1398 - 13:02:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده