به روز شده: 13 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 72849
زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1398 - 13:05:05

گروسی: ۱۴ خانواده در مراکز ملاقات با فرزندان طلاق از اواخر سال ۹۷ تا امروز سازش کردند

قوه قضائیه  - رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاح دومین مرکز مهر ارومیه گفت: از اواخر سال ۹۷ تا امروز ۱۴ خانواده در این مرکز سازش کرده و از تصمیم سرنوشت‌ساز طلاق منصرف شدند.

به گزارش میزان، علی‌اکبر گروسی رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاح دومین مرکز مهر ارومیه اظهار داشت: این مرکز چند منظوره برای ارائه مشاوره مطلوب به زوجینی که تصمیم به طلاق دارند افتتاح شده و در کنار آن کلاس‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود.

گروسی ادامه داد: هدف از افتتاح این مرکز حمایت و مراقب از کودکان طلاق است تا در محیطی آرام و بدون کشمکش با والدین خود دیدار کنند و حتی بعضی از این دیدار‌ها به ازدواج مجدد انجامیده است.

وی با بیان این که این مرکز تبعات طلاق را از بین می‌برد، گفت: هدف این مرکز این است که ضمن حمایت از فرزندان طلاق که بیشترین آسیب روحی و روانی متوجه آن‌هاست، روحیه خشونت، گوشه‌گیری، انتقام‌گیری و سایر تبعات ناشی از طلاق را از آن‌ها بزداییم و شاهد درخشش آن‌ها در زمینه‌های علمی ورزشی و سایر مقاطع زندگی باشیم.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: این مرکز محل امن و مناسبی است که در آن کودکان طلاق که تحت حضانت و سرپرستی یکی از والدین هستند بدون دغدغه و محدودیت زمانی و در مکانی شاد و مفرح و آرام شامل اتاق بازی پدر یا مادر خود را ملاقات می‌کنند.

وی با بیان این که از اواخر سال ۹۷ تا امروز ۱۴ خانواده در این مرکز سازش کرده و از تصمیم سرنوشت‌ساز طلاق منصرف شدند، گفت: در سایه این مرکز و باهمت مشاورین آن، ۱۰۰ کودک که از دیدن و ملاقات پدر یا مادرشان محروم بودند توانستند در همین مکان والدین خود را ملاقات کرده و مقرر شده از این پس نیز این ملاقات‌ها ادامه داشته باشد.

گروسی در پایان با بیان اینکه این مرکز به نیرو‌هایی متخصص و مجرب نیروی انتظامی و مشاوران خانواده مجهز شده است، گفت: با وجود چنین نیرو‌های در این مرکز کلاس‌های آموزشی مطلوب مانند آموزش‌های روند بعد از طلاق و غیره در این مرکز به صورت رایگان برای مراجعین برگزار می‌شود.

کد مطلب: 72849
زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1398 - 13:05:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری