به روز شده: 2 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 72892
زمان انتشار: سه شنبه 7 خرداد 1398 - 08:59:58

توضیح رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره افزایش حقوق‌ها

حقوق شهروندی  -  رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اساس مصوبه مجلس این بود چهارصد هزار تومان فارغ از میزان حقوق، به همه حقوق بگیران دولت اضافه شود، در بخش ۱۰ درصد هم گفته شده بود که دولت می‌تواند چنین ضریبی را اعمال کند، یعنی ۴۰۰ هزار تومان انجام شود و در بخش ۱۰ درصد، دولت متناسب با بودجه کشور برآورد کند چه ضریبی می‌تواند اضافه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، کاظم جلالی درباره احتمال بازگشت حقوق‌های نجومی به دنبال بخشنامه افزایش حقوق‌های دولت، گفت: نباید اجازه دهیم که بازگشت حقوق‌های نجومی اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به مصوبه مجلس اظهارداشت: اساس مصوبه مجلس این بود چهارصد هزار تومان فارغ از میزان حقوق، به همه حقوق بگیران دولت اضافه شود، در بخش ۱۰ درصد هم گفته شده بود که دولت می‌تواند چنین ضریبی را اعمال کند، یعنی ۴۰۰ هزارتومان انجام شود و در بخش ۱۰ درصد، دولت متناسب با بودجه کشور برآورد کند چه ضریبی می‌تواند اضافه کند.


رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین مصوبه مجلس به این معنا نیست که حقوق‌های خیلی کلان، افزایش زیادی داشته باشند، به نظر می‌رسد دولت باید در این بخش با تدبیر عمل کند.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که با رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور داشته، گفت: دولت در صدد است قانون را رعایت کند و بر این اساس حرکت کند، منتظر هستیم مصوبه مجلس و قانون که کاملا برای نمایندگان شناخته شده است، به دقت اجرایی شود.

جلالی با بیان اینکه نمایندگان درباره قانون افزایش حقوق‌ها ذهنیت دارند و می‌دانند به چه موضوعی رای داده اند، اظهار داشت: از این رو انتظار می‌رود که در دولت عین مصوبه مجلس اجرایی می‌شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این باره که گفته می‌شود مصوبه افزایش حقوق‌های ابهام آمیز است، گفت: اگر دولت در زمینه اجرای این مصوبه ابهام داشته باشد می‌توان نسبت به ابهام زدایی و رفع آن اقدام کرد، با این حال به نظر می‌رسد نباید ابهام زیادی داشته باشد.
کلید واژه: مجلس - دولت دوازدهم
کد مطلب: 72892
زمان انتشار: سه شنبه 7 خرداد 1398 - 08:59:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده