به روز شده: 1 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 72928
زمان انتشار: چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 12:11:20

حکیم زاده: یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۶۲ دانش آموز سال گذشته در پایه اول تحصیل کردند

کودکان  - رضوان حکیم زاده گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه جز کشور‌های بسیار پیشرو است و در جهت رشد کلی به خصوص شاخص سلامت نشانگر‌ها می‌گوید خیلی خوب حرکت کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رضوان حکیم زاده در نشست اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه جز کشور‌های بسیار پیشرو است و در جهت رشد کلی به خصوص شاخص سلامت نشانگر‌ها می‌گوید خیلی خوب حرکت کردیم.

وی ادامه داد: سعی داریم با توجه به خوب بودن این طرح در صورت امکان این طرح را به ۲ سال قبل از دبستان به عقب بکشیم تا امکان شناسایی سریع‌تر صورت گیرد.

حکیم زاده گفت: اهمیت پیش دبستانی و غربالگری زیاد است امیدوارم به این موضوع توجه شود. این سنجش و غربالگری در راستای عدالت آموزشی است بسیاری از کودکانی که تا زمان ورود به مدرسه مشکلاتشان شناسایی نمی‌شود کودکان مناطق محروم و دورافتاده هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: آمادگی یکی از‌ حواس ۵ گانه و ذهنی لازم است امیدوارم یک آمار آمادگی و بسندگی زبانی درباره زبان فارسی را در این باره اضافه کنیم اهمیت یادگیری زبان فارسی که مورد تاکید رهبری و کلید پیشرفت تحصیلی است، باید صورت گیرد، زیرا کودکان در شرایطی باید باشند که امکان درک مطلب را در پایه‌های اول داشته باشند.

حکیم زاده افزود: در بررسی‌های انجام شده درباره افت تحصیلی و تکرار پایه، کودکان دیرآموز و کودکانی که در مناطق دوزبانه پیش دبستانی نگذرانند جز این دست هستند امیدوارم آزمون بسندگی برای ورود به دبستان را به این مجموعه اضافه کنیم تا بتوانیم در پیش دبستانی آمادگی لازم از نظر زبانی را ایجاد کنیم.

حکیم زاده گفت: ۸۳ هزار دانش آموز دیراموز در مدارس عادی تحصیل می‌کنند نگرانی‌هایی داریم که وضعیت یاددهی یادگیری آنان را مدیریت کنیم که مستلزم آموزش معلمان و مدیریت تراکم دانش آموزی و سختی کار معلمان است.

وی افزود: انعطاف پذیری در برنامه درسی نیز در برنامه‌های تلفیقی مهم است تا در جهت انتظارات برنامه درسی تعریف کنیم و موفقیت‌های بیشتری برای دانش آموزان داشته باشیم.

وی درباره تعداد دانش آموزان پایه اول و پیش بینی آمار امسال گفت: در سال گذشته یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۶۲ نفر دانش آموز پایه اول داشتیم پیش بینی در امسال یک میلیون و ۵۰۱ هزار با رشد ۱.۷ درصدی است.

حکیم زاده گفت: در کل دوره ابتدایی با احتساب دانش آموزان اتباع حدود ۸ میلیون و ۷۰ هزار نفر در سال گذشته بود که پیش بینی امسال ما ۸ میلیون و ۲۲۹ هزار با رشد ۲ درصد است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: نرخ ثبت نام خالص پایه اول سال ۹۶، ۹۷.۱۶ بود که امسال نیز همین آمار به ۹۸.۱۸ ارتقا پیدا کرده است تعداد بازماندگان از تحصیل ۳۱ هزار و ۹۱۰ نفر بود که به ۳۴ هزار و ۴۵ دانش آموز با افزایش ۲ هزار و ۱۳۵ نفری رسید.

وی در پایان گفت: اضافه کردن بررسی آمادگی زبان فارسی را در دستور کار قرار داده ایم.

منبع: میزان

کد مطلب: 72928
زمان انتشار: چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 12:11:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب