به روز شده: 5 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 72929
زمان انتشار: چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 13:04:03

ایزدی ها آلمان را به کوتاهی در محاکمه اعضای داعش متهم کردند

ایزدی ها آلمان را به کوتاهی در محاکمه اعضای داعش متهم کردند
حقوق بشر  > جهان  -  اعضای اقلیت ایزدی در کشور آلمان از دولت این کشور شکایت کرده و می گویند که برلین اقدام کافی برای محاکمه حامیان آلمانی داعش که در سوریه دستگیر شده اند انجام نمی دهد.


به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های آلمان، "شورای زنان ایزدی" در آلمان با شکایت از وزارتخانه‌های دادگستری و کشور آلمان این نهادهای دولتی را به کوتاهی در اجرای عدالت متهم کرده‌اند. این گروه مدافع ایزدی‌ها در آلمان دولت این کشور را متهم کرده که برای محاکمه حامیان آلمانی "داعش" که در اسارت نیروهای کرد در شمال سوریه قرار دارند، به وظیفه خود عمل نکرده است.

صدها تن از مبارزان خارجی داعش و خانواده‌های آنها در اسارت نیروهای کرد در سوریه هستند. مساله چگونگی برخورد با آنها از مشکلات مهمی است که بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان با آن دست به گریبان هستند.

بنابه اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های خبری "ان د آر" و "و د آر" آلمان حداقل ۷۴ آلمانی حامی داعش در حال حاضر در اسارت نیروهای کرد در سوریه هستند. دفتر دادستانی فدرال آلمان حکم جلب ۲۱ تن از این افراد را دارد که اتهامات این افراد شامل مواردی مانند حمایت از یک سازمان تروریستی تا ارتکاب جرایم جنگی می‌شود. شورای زنان ایزدی در آلمان گفته که دولت آلمان با رد تلاش‌های مقامات کرد سوریه برای بازگرداندن این مظنونان برای محاکمه در آلمان مرتکب "جرم کیفری مسدود کردن راه اجرای عدالت" شده است.

این شکایت بطور مشخص علیه "کاترینا بارلی" وزیر دادگستری و "هورست زی هوفر" وزیر کشور آلمان تنظیم شده است.

"بارتولد فرسنیوس" وکیل جامعه ایزدی‌های آلمان گفت: نتیجه خودداری از انتقال مظنونان داعش به آلمان این بوده که مجازات این افراد به تأخیر افتاده یا حتی از آن جلوگیری شده است.

وزارت کشور آلمان نیز اعلام کرد که تمام شهروندان آلمانی حق بازگشت و محاکمه شدن در این کشور را دارند. اما آلمان نیز مانند فرانسه تصمیم گرفته که به کشورهای محل وقوع جرم اجازه محاکمه اتباع آلمانی را بدهد به شرط اینکه به متهمان مقامات کنسولی دسترسی داشته باشند و با مجازات اعدام رو به رو نشوند. تاکنون تعدادی از اتباع آلمان در عراق محاکمه شده‌اند اما اوضاع در سوریه پیچیده‌تر است. آلمان هیچ رابطه رسمی با دولت منطقه‌ای و به رسمیت شناخته نشده کردی سوریه ندارد و هرگونه تصمیم حقوقی توسط مقامات کرد سوریه مطابق قوانین بین المللی نامعتبر خواهد بود.

در سال ۲۰۱۴ میلادی مبارزان داعش روستاهای ایزدی‌ها در شمال عراق را تصرف کردند و هزاران نفر را به قتل رساندند و حدود ۷ هزار زن و دختر نیز ربوده شده و به بردگی کشیده شدند. برخی از اتباع آلمان نیز متهم هستند که در این جنایات دست داشته‌اند.

کلید واژه: آلمان - داعش
کد مطلب: 72929
زمان انتشار: چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 13:04:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد