به روز شده: 6 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 73004
زمان انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398 - 10:15:29

تجلیل از مادران نمونه اقوام و اقلیت های دینی ایران

اقلیت ها  - بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین‌المللی مادر گفت: مادران نمونه اقوام ۱۷گانه ایرانی و اقلیت های دینی در کشور با رویکرد تقویت همدلی ایرانیان تا پایان امسال در آیینی تجلیل می شوند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا محمدی افزود: با تجلیل از مادرانی که همگی با وجود اختلاف در قومیت و دین، زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران هستند، باری دیگر همبستگی ایرانیان را اثبات می‌کنیم.

بنیانگذار بنیاد بین‌المللی مادر گفت: در مجموع از ۲۲ مادر به نمایندگی از ادیان و قومیت‌های ایرانی در مراسمی در تهران تجلیل خواهد شد.

محمدی درباره ساز و کار انتخاب مادران نمونه اقوام و ادیان نیز توضیح داد: مدیران کل امور بانوان استانداری های هر استان از هر قوم سه مادر را با توجه به شاخص‌های بنیاد مادر معرفی خواهند کرد و هیات انتخاب مادر نمونه این بنیاد از این میان یک تن را به عنوان نماینده آن قوم برمی‌گزیند.

وی ادامه داد: انتخاب مادران نمونه ادیان نیز از طریق مکاتبه‌ای که با نمایندگان این ادیان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، انجام می شود، بدین‌ترتیب همانند آنچه گفته شد، از هر دین الهی سه مادر معرفی می‌شوند که در نهایت یکی از هر گروه به نمایندگی برگزیده خواهد شد.

محمدی همچنین افزود: این افراد با لباس محلی و رسمی و براساس فرهنگ خود در مراسم تجلیل حضور خواهند یافت.

کد مطلب: 73004
زمان انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398 - 10:15:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب