به روز شده: 1 روز و 2 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 73011
زمان انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398 - 12:04:41

گزارشی تکان دهنده از وضعیت مهاجران آمریکا در تگزاس

گزارشی تکان دهنده از وضعیت مهاجران آمریکا در تگزاس
حقوق بشر  > جهان  - طبق گزارش گروه دیده بان وزارت امنیت کشور آمریکا، در یکی از ایستگاههای مرزبانی، انبوه جمعیت مهاجران تا حدی بوده است که افراد با لباسهایی خاک آلوده برای پیدا کردن راه تنفس مجبور به ایستادن بر روی دستشویی های بین راهی بوده اند.

به گزارش بخش انگلیسی پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  این در حالی بوده است که طبق  گزارشی که جمعه منتشر شد، تمامی افراد مجرد در سلولهایی که به اندازه ی یک پنجم تعداد آنها فضا داشته نگاه داشته  می شده اند.

همچنین طبق این گزارش، در حالی که ظرفیت مرکز نگهداری افراد در این ایستگاه 125 نفر بوده، بین 750 تا 900 نفر در طول هفته در آنجا تحت بازداشت بوده اند. گفته می شود برخی از افراد برای روزها یا هفته ها در حالت ایستاده نگاه داشته شده اند و از انجایی که برخی بر روی دستشویی ها ایستاده بوده اند، دسترسی به دستشویی نیز محدود و مشکل بوده است.


علاوه بر مشکلات یاد شده، طبق گفته ی گروه دیده بان، نیاز شدیدی به جداسازی افراد با بیماری های واگیردار همچون آبله مرغان و آنفلونزا از دیگران دیده شده است.

طبق گزارش منتشر شده، در طول بازدیدهای انجام شده توسط بازرس کل وزارت امنیت کشور، تقریبا  75 نفر در قسمت پارکینگ ایستگاههای مرزی در حال درمان شپش زدگی بوده اند.

طبق گفته ی بنی تامسون، نماینده ی کنگره ی آمریکا، تصاویر منتشر شده از این گزارش به وضوح نشان می دهند که وزارت امنیت کشور در رسیدگی به این بحران بشردوستانه شکست خورده است. رئیس کمیته ی امنیت کشور نیز طی بیانیه ای در روز جمعه اعلام کرد: شواهد حاکی از آن است که دولت ترامپ نه تنها در رسیدگی به این بحران سهل انگاری می کند بلکه در حال تشدید آن است.
طبق گفته ی مأموران بازرسی کل، اموال برخی از بازداشت شدگان که شامل کوله پشتی و چمدان بود توسط ایستگاه مرزی آلوده و خطرناک توصیف شده و به زباله دانی در نزدیکی آن محل انتقال داده شده است. به همین شکل بازداشت شدگان مجبور شده اند اقلام قیمتی خود از قبیل پول و تلفن هایشان را به کارکنان وزارت امنیت کشور تحویل بدهند.
طبق پیشنهادی که از سوی گروه دیده بان بازرسی کل به وزیر امنیت کشور داده شد، یک سازه با ظرفیت 500 نفر در جهت کاهش فشار جمعیت و باز شدن فضا ساخته شده است و ساخت سازه ای دیگر تا آخر ماه ژوئن در برنامه ی کار وجود دارد.


منبع: یاهونیوز/ مترجم: ساسان منصوری


کد مطلب: 73011
زمان انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398 - 12:04:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد