به روز شده: 1 روز و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 73058
زمان انتشار: چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 10:24:13

بیانیه سازمان بسیج مستضعفان به مناسبت یوم‎الله ۱۵خرداد/ جوشش غیرت دینی علیه استحاله فرهنگی

بیانیه سازمان بسیج مستضعفان به مناسبت یوم‎الله ۱۵خرداد/ جوشش غیرت دینی علیه استحاله فرهنگی
حقوق بشر  > ایران  - سازمان بسیج مستضعفین در بیانیه‌ای مطرح کرد: یوم‎الله ۱۵خرداد یادآور جوشش غیرت دینی و پویشی مردمی علیه تهاجم گسترده بیگانگان با رویکرد هویت‌زدایی با دست نشاندگی شاه خائن بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت فرارسیدن یوم‎الله ۱۵ خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

یوم‎الله ۱۵ خرداد یادآور جوشش غیرت دینی و پویشی مردمی بر علیه تهاجم گسترده بیگانگان با رویکرد هویت زدایی و استحاله فرهنگی با دست نشاندگی شاه خائن بود و به راستی دوره‌های اولیه نهضت اسلامی در این مقطع زمانی بر علیه استبداد و اختناق شکل گرفت. هدایت این نهضت را مرجعی از حوزه علمیه به دست گرفته بود و با قاطعیت تمام آن را به پیش رانده بود.

حضرت امام راحل عظیم الشان (ره) به عنوان رهبر و سکاندار انقلاب برای نیل به اهداف مبارزاتی خود و حفظ استقلال سیاسی اقتصادی و حاکمیت ارزش‌های دینی، شیوه‌های سیاسی و الگوهای خاصی را برگزیده بود که برگرفته از فقه پویای شیعه و تاریخ پر افتخار اسلام بود و با این استراتژی موفق توانست بدون اتکاء به مکاتب رایج جهان معاصر و قدرت‌های وابسته شرق و غرب و الگوهای سیاسی و مبارزاتی مطرح، بسیج مردمی بر علیه کفر را به سر منزل مقصود رهنمون نماید.

مسئله مهم آن زمان شکل گیری مجموعه‌ای از دخالت‌های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در امور داخلی ایران بود که به شکل اجبار، شاه به انجام اصلاحات (انقلاب سفید شاه و ملت) و نیز جذب وی به پروژه همکاری هر چه بیشتر با اسرائیل عملی گردید.

شاه ایران به آمریکا قول داد که اصلاحات مورد نظر آنان را در ایران انجام و در یک همکاری فشرده پای رژیم منحوس و کودک کش را در ایران باز کند. راهبرد رهبری امام راحل (ره) خطاب شخص شاه بر عدم اتکا به آمریکا، اسرائیل، انگلستان و شوروی و اصالت دادن به پشتوانه مردمی و تنظیم برنامه اصلاحات مطابق فرهنگ و خواست و نیازهای آنان بود.

برخورد شاه معدوم با این رویکرد استفاده نامشروع از ابزار فشار سیاسی و مرتجع نامیدن روحانیت، عملیات روانی و ابزارهای تبلیغاتی و فیزیکی از جمله دستگیری، شکنجه و در نهایت به خاک و خون کشیدن تظاهرات مردمی در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بود.

از این واقعه تا پیروزی قطعی انقلاب، امام بزرگوار با تکیه بر توده‌های مسلمان ایرانی و با هشدار جنایات رژیم شاه و دادن امید به آینده با تشکیل حکومت اسلامی چنان فضایی ساخت که در آن، همه توده‌های مردمی خواهان پایان گرفتن ظلم و استبداد شدند.

ایمان به خدا و قبول کردن واقعی و یقینی مردم به عنوان ولی نعمت نخبگان حکومتی از ارکان مبارزاتی آن پیر سفر کرده بود که با رهبری پیروزمندانه خود حرکتی بزرگ در جهان اسلام و جهان غیر مذهبی را شکل داد که امروزه شاهد نتایج آن به صورت مقابله با زورمندان عالم به رهبری آمریکای جنایتکار در اقصی نقاط جهان می‌باشیم.

امروزه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و خلف صالح خمینی کبیر (ره) قدم در راهی نهاده که بی شک پیروی از ایشان اعتلا و عزت و سربلندی نظام اسلامی را رقم خواهد زد. آنچه که همواره در راهبرد و منظومه متعالی معظم له قرار دارد نفی استکبار و عدم اعتماد به وعده‌های آنان همچنین عدم مذاکره با تروریست‌های آمریکایی و صهیونیستی بر سر حقوق مسلم نظام اسلامی است.

در راهبرد متعالی و اندیشه تابناک ایشان، خدامحوری، اتکا به مردم و بخصوص جوانان مؤمن و انقلابی به عنوان عمق استراتژیک این نظام است که در بیانیه گام دوم به تفصیلی خردمندانه بدان پرداخته اند.

سازمان بسیج مستضعفین ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد به تبعیت از راه امامین انقلاب خدمت صادقانه به مردم عزیز میهن اسلامی را با هدف مبارزه با کفر جهانی و برچیده شدن بساط مستکبرین جهان ادامه خواهد داد و در این راه مصمم و یقین دارد روزی فرا خواهد رسید فتنه گران و ناقضان حقوق بشر در سراسر گیتی جام نابودی و اضمحلال را سر خواهند کشید و پرچم پر افتخار نظام اسلامی از دستان پرتوان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) به حضرت ولی عصر (عج) تقدیم خواهد شد.

ان وعدالله حق

کد مطلب: 73058
زمان انتشار: چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 10:24:13
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد