به روز شده: 3 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 73179
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1398 - 14:38:00

لوبلاگ: خودکشی نظامیان آمریکایی افزایش بی سابقه ای یافته است

لوبلاگ: خودکشی نظامیان آمریکایی افزایش بی سابقه ای یافته است
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه خبری تحلیلی "لوبلاگ" در گزارشی تصریح کرد، میزان خودکشی در میان نظامیان قدیمی و حتی نظامیان مشغول به خدمت کنونی به حد بی سابقه ای افزایش یافته است.

در گزارش این روزنامه آمریکایی به قلم "لارنس ویلکرسون" آمده است: به عنوان مثال در میان تفنگداران دریایی نرخ خودکشی در سال ۲۰۱۸ به بالاترین حدنصاب رسیده بطوری که ۳۵۴ نیروی فعال و ذخیره اقدام به خودکشی کردند.

سرهنگ "دام دی. فورد" در یادداشتی در نشریه "مارین تایمز" برای توضیح این افزایش میزان خودکشی تلاش کرده و از جمله مدعی شده که دین مسیحیت در میان نیروها حضور کمی دارد یا اینکه نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا تمایلی به پذیرش توصیه و مشاوره ندارند.

نگارنده مطلب لوبلاگ که عضو هیات مشاوره ای "بنیاد آزادی دینی ارتش" است، تاکید می کند: این درحالیست که درخصوص ادعای کمرنگ بودن دین مسیحیت عکس این مساله درست است و مسیحیت حضور زیادی در ارتش دارد.

نویسنده می افزاید: به گمان من دلایل مهمتری در پشت این مساله (افزایش خودکشی در میان نظامیان) وجود دارد اما کسی نمی‌خواهد با آنها روبرو شود. اجازه دهید به برخی دلایل افزایش خودکشی در میان نظامیان اشاره کنیم؛ دلایلی که مقامات نظامی یا به عقلشان نمی‌رسد یا از بیان آن هراس دارند.

اول، همانطور که "فرانسیس شن" از دانشگاه مینه سوتا و "داگلاس کرینر" از دانشگاه کورنل بیان کرده‌اند، ۱۸ سال گذشته که همراه با جنگ‌های مداوم بوده ناعادلانه‌ترین سال‌ها در تاریخ آمریکا بوده است.

در این سال‌ها فقرا و اقشار حاشیه‌ای هزینه‌های جانی را به دوش کشیده‌اند در حالیکه ثروتمندان بدون هزینه جان سالم بر در برده اند. این واقعیت به تنهایی کافی است که برخی نظامیان را به ناامیدی بکشاند.

دوم، این نظامیان در کشتار بیش از ۴۰۰ هزار نفر انسان در این جنگ‌ها دست داشته‌اند. آدمکشی در این مقیاس بر انسان تاثیرگذار است.

این مساله بخصوص زمانی تاثیر می‌گذارد که نتوانند دلیل این آدمکشی را توضیح دهند یا اینکه دلیل این کار برای آنها اهمیتی نداشته باشد.

دولت آمریکا به این افراد جوان گفته که برای آزادی، دموکراسی، حقوق زنان، عدالت و برای محافظت از مردم آمریکا این انسان‌ها را می کشند اما این دلایل برای نیروهای نظامی آمریکا دور از واقعیت و حرفی پوچ است.

سوم، ایالات متحده آمریکا از بگرام تا بغداد و از گوانتانامو تا بانکوک مرتکب جنایات جنگی شده و این نظامیان مجری جنایات بوده‌اند.

ایالات متحده آمریکا معاهدات بین المللی را زیر پا گذاشته و قوانین جنگی را نقض کرده و امروز هم رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد جنایتکاران جنگی را مورد بخشودگی قرار دهد.

چهارم، ۹۹ درصد از مردم آمریکا که دستی در کار جنگ ندارند زمانی که با نظامیان در خیابان و فرودگاه و اماکن دیگر روبرو می‌شوند از "خدمات آنها" تشکر می‌کنند.

تجربه شخصی من از صحبت با نظامیان حاکیست که آنها با شنیدن این جملات تشکرآمیز بیشتر عصبی می‌شوند و نگرانی‌های آنها را تعمیق می کند.

نویسنده این مطلب در ادامه با اشاره به جنگ افروزی‌های آمریکا در کشورهای مختلف و قراردادهای سودآور برای شرکت‌های تسلیحاتی افزود: این درحالیست که وزیران دولت و مشاوران امنیت ملی و روسای جمهوری دروغ می‌گویند و مدعی می‌شوند که ایران بزرگترین حامی تروریسم است. تقریباً تمام نظامیان آمریکا می‌دانند که عربستان سعودی متحد آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است. حمایت عربستان از تروریسم چه بطور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق کشورهایی مانند پاکستان باشد، تقریباً همه نظامیان آمریکا می‌دانند که چه کشوری از تهدیدات تروریستی حمایت می کند.

نظامیان آمریکا می‌دانند که با این دروغ‌ها در حال کشتن مردم کشورها هستند و خانه‌های مردم را ویران و شهرها و روستاهای آنها را بمباران می‌کنند. نظامیان چه می‌توانند بکنند؟ برخی نظامیان خود را می کشند و در حقیقت شمار فزاینده ای از نظامیان خودکشی می‌کنند.

لارنس ویلکرسون نویسنده این مطلب ۳۱ سال در ارتش آمریکا خدمت کرده و با درجه سرهنگی بازنشسته شد. او استاد مدعو سیاست عمومی در کالج "ویلیام و مری" است.

کد مطلب: 73179
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1398 - 14:38:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد