به روز شده: 14 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 73186
زمان انتشار: پنجشنبه 23 خرداد 1398 - 20:06:51

خدائیان تأکید کرد: اصلاح قوانین اجرای اسناد رسمی راهکار مناسب برای حل مشکلات وصول معوقات بانکی

قوه قضائیه  - خدائیان با تاکید بر اصلاح قوانین اجرای اسناد رسمی راهکار مناسب برای حل مشکلات وصول معوقات بانکی، گفت: وضعیت نامناسب ساختمان‌ها و فضای‌های فیزیکی ادارات در ثبت ناشی از عدم اختصاص اعتبارات مورد نیاز و سهم اندک این سازمان از درآمد‌های وصولی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی بانک‌های دولتی گفت: دشمنان نظام جنگ اقتصادی را علیه کشور شروع کرده و سعی می‌کنند با تحریم‌های همه جانبه مردم را از نظر معیشت در تنگناه قرار داده و مسئولان نظام را ناکارآمد جلوه دهند.

وی بیان داشت: از این طریق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران لطمه بزنند. فرماندهان مقابله با این جنگ تحمیلی متولیان امور اقتصادی از جمله مدیران بانک‌ها هستند که باید با برنامه ریزی صحیح و فعالیت مضاعف توطئه دشمنان را خنثی کنند، زیرا مدیر موفق در تراز انقلاب اسلامی مدیری است که در شرایط سخت به خوبی مجموعه تحت امر را مدیریت کنند.

معاون رئیس قوه قضائیه با تاکید بر بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره اقتصاد مقاومتی و حمایت از ظرفیت‌ها و کارآفرینان داخلی به عنوان بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، افزود: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تکیه بر ظرفیت‌های داخلی است که بانک‌ها می‌توانند با حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان واقعی در این راستا پیش قدم بوده و این وظیفه مهم را به سرانجام برسانند و سازمان ثبت اسناد و املاک نیز در این زمینه همکاری و پشتیبانی لازم را در حمایت از تولید ملی و اقتصاد خواهد داشت.

خدائیان اصلاح قوانین و آئین نامه‌های اجرای اسناد رسمی را راهکار مناسبی برای حل برخی از مشکلات موجود در اجرای اسناد رهنی بانک‌ها و وصول معوقات بانکی عنوان کرد و اظهارداشت: باید همزمان با شرایط روز جامعه آئین نامه‌ها و قوانین اصلاح و بروز رسانی شود تا شاهد تسریع و تسهیل در امورات مردم باشیم.

وی با اشاره به وجود ۱۶۵ هزار پرونده جاری در ادارات اجرای مفاد اسناد رسمی استان تهران افزود: بسیاری از مشکلات با نشست‌های حضوری و همکاری بین دستگاه‌ها قابل حل بوده و سازمان ثبت این تعامل را دارد تا در حوزه معوقات بانکی مساعدت لازم با مجموعه بانکی کشور انجام گیرد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی بانک‌های دولتی ضمن تقدیر از نگاه جامع دکتر خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود در زمینه وصول معوقات و انتظارات بانک‌ها از سازمان ثبت پرداختند.

کد مطلب: 73186
زمان انتشار: پنجشنبه 23 خرداد 1398 - 20:06:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی