به روز شده: 3 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 73188
زمان انتشار: پنجشنبه 23 خرداد 1398 - 20:15:53

دادستان کل کشور: حمایت از تولید یکی از محور‌های مورد تأکید دستگاه قضایی است

دادستان کل کشور: حمایت از تولید یکی از محور‌های مورد تأکید دستگاه قضایی است
قوه قضائیه  -  محمد شریف ابراهیمی دادستان جدید مرکز سمنان طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور معارفه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از اداره کل روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در مراسم معارفه دادستان مرکز استان سمنان با بیان اینکه اولین و مهمترین وظیفه‌ ما آن است که در خدمت مردم باشیم، گفت: دادستان دو وظیفه مهم دارد، نخست آنکه برای کسانی که نزد وی آمده و طرح شکایت نموده و تقاضای رسیدگی دارند، وظیفه دارد احقاق حق نموده و حق را بازستاند.

وی با بیان اینکه احقاق حق مردم یکی از مهمترین رسالت‌های یک دادستان است، ابراز کرد: دفاع از حقوق عمومی دیگر وظیفه اصلی یک دادستان را می‌سازد که در جامعه بسیار اهمیت دارد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مجلس وظیفه دارد تا قانون حقوق عمومی را به‌ سرعت تصویب و زمینه را برای برخورد با متجاوزان حقوق عمومی فراهم کند، تاکید داشت: از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در مسائلی که منافع آن به عامه مردم باز می‌گردد مساعدت و همکاری بیشتری را اعمال کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه دستگاه قضایی در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری و رفع مشکلات حوزه‌های اقتصادی و صنعت پای کار است، تصریح کرد: از دو سال پیش از دادستان‌ها و رؤسای دادگستری‌ها خواستیم که برای رفع مشکلات تولید در کشور جلساتی را برگزار و مساعدت لازم را ارائه کرده و از سوی دیگر در مسائل و مشکلات حقوقی کارخانجات و صنایع، دستگاه قضائی ضمن رعایت حقوق بانک تسهیلات دهنده و پیگیری حقوق آن مجموعه، باید تلاش کند تا چرخ کارخانجات از حرکت نایستد.

وی بیان کرد: البته باید گفت حمایت از تولید یکی از محور‌های مورد تأکید دستگاه قضایی است و لذا معتقدیم که چرخ کارخانه نباید بخوابد هرچند باید به‌گونه‌ای عمل کرد که منافع بانک وام‌دهنده و واحد‌های تولیدی وام‌گیرنده نیز رعایت شود و درنتیجه موضوع اقتصادی و رسالت دادستانی دراین‌ بین موضوعی پیچیده و دشوار است.

دادستان کل کشور افزود: امروز دشمنان ما با ابزار مختلفی، چون فضای مجازی دشمنی‌هایشان را در زمینه اقتصادی و فرهنگی تشدید کرده‌اند و برای این اقدامات علیه کشورمان از هیچ کوششی نیز دریغ نمی‌ورزند لذا باید بیش از هر زمان هوشیار بود.

کد مطلب: 73188
زمان انتشار: پنجشنبه 23 خرداد 1398 - 20:15:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری