به روز شده: 7 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 73199
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1398 - 10:43:01

مرگ یک کودک مهاجر دیگر در مرز‌های آمریکا

 مرگ یک کودک مهاجر دیگر در مرز‌های آمریکا
کودکان  - رسانه‎های محلی آمریکا گزارش دادند که یک کودک مهاجر هندی اخیرا جان خود را بر اثر تشنگی در بیابان‌های آریزونا از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری میزان؛ یک کودک مهاجر ۶ ساله هندی در اثر تشنگی جان خود را در مناطق مرزی آمریکا از دست داد.

به گزارش رویترز، یک دختر ۶ مهاجر در بیابان‌های «آریزونا» در مرز آمریکا در اثر تشنگی جان باخت.

پزشک گشت مرزی آمریکا اعلام کرده که این کودک زمانی که مادرش وی را برای تهیه آب به مهاجران دیگر سپرد، بر اثر گرما و تشنگی جان خود را از دست داد.

جسد این دختربچه هندی که در آستانه هفت سالگی بود، روز چهارشنبه توسط گشت مرزی «لوک ویل» در بیابان‌های آریزونا که گرمای هوا در آن به ۴۲ سانتیگراد می‌رسید، پیدا شد.
 
مادر این کودک به همراه چند زن دیگر پس از ۲۲ ساعت سرگردانی در بیابان توسط گشت مرزی آمریکا پیدا شدند. چهار ساعت پس از آن نیز ماموران گشت مرزی جسد دختربچه هندی را در ۱.۶ کیلومتری مرز آمریکا پیدا کرد.

این دختربچه ۶ ساله دومین کودک مهاجری است که در سال جاری جان خود را در بیابان‌های جنوبی آریزونا از دست می‌دهد. مرگ این کودک زنگ خطر افزایش شمار تلفات مهاجران عمدتا از آمریکای مرکزی در اثر گرما به موازات افزایش دمای هوا در تابستان را به صدا درآورده است.

براساس گزارش‎ها، مهاجران زیادی از کشور‌های آسیایی و آفریقایی نیز با ورود به مکزیک در جست‎وجوی پناهندگی آمریکا هستند.

دفتر معاونت پزشکی شهرستان «پیما» ایالت آریزونا اعلام کرد تا ماه مه سال جاری، ۵۸ مورد مرگ و میر مهاجران در بیابان‌های جنوبی آریزونا را ثبت کرده که مرگ اغلب آن‌ها به دلیل گرما بوده است. این میزان در سراسر سال ۲۰۱۸، ۱۲۷ مورد بوده است.

وضعیت مهاجران در مرز‌های آمریکا در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» و در پی اتخاذ سیاست "تحمل صفر" به شدت وخیم شده و شمار زیادی از مهاجران در مرز‌ها یا بازداشتگاه‌های آمریکا جان خود را از دست داده‎اند.

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 73199
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1398 - 10:43:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب