به روز شده: 8 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 73249
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 10:09:02

خدائیان: مدیران باید توانمند، متعهد، آگاه و مسلط به قوانین و مقررات باشند

خدائیان: مدیران باید توانمند، متعهد، آگاه و مسلط به قوانین و مقررات باشند
قوه قضائیه  - خدائیان گفت: مدیر در این نظام باید متعهد، امین ، قوی ، توانا، با تجربه و آشنا به قوانین و مقررات باشد و دانش لازم برای تصدی پست مدیریت را داشته باشد تا بتواند مجموعه تحت مدیریت خود را به خوبی هدایت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت و اسناد کشور، دکتر ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در جمع روساء و مسئولین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران سخن می گفت با اشاره به این مطلب که انتخاب مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس قرآن و روایات اسلامی دارای شرایط ویژه و خاص می باشد افزود: مدیر در این نظام باید متعهد، امین ، قوی ، توانا، با تجربه و آشنا به قوانین و مقررات باشد  و دانش لازم برای تصدی پست مدیریت را داشته باشد تا بتواند مجموعه تحت مدیریت خود را به خوبی هدایت کند.

معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خادم و خدمتگزاران مردم هستند اظهار داشت : این مسئولیت ها دیر یا زود از من و شما گرفته خواهد شد لیکن باید تا زمانی که در این مسئولیتها هستیم تمام تلاش خود را برای خدمتگزاری به مردم انجام دهیم .

وی افزود: یک مدیر لایق باید دور اندیش، خوش برخورد و با مراجعان با نرمی و گشاده رویی برخورد نموده و دارای سعه صدر و پشتکار لازم در کارها باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: یکی از آسیب های جدی که مجموعه مدیران را تهدید می کند روزمرگی است ایشان یادآوری کردند مدیران باید با شناختی که از مجموعه تحت مدیریت خود دارند برای پیشبرد امور برنامه مدون کوتاه مدت و بلند مدت داشته و اجرای برنامه ها را رصد نماید.

وی با تاکید بر قاطعیت در تصمیم گیری ها گفت : مشورت گرفتن از اهل فکر و تدبیر و مطالعه از ویژگی های یک مدیر موفق است لذا در اتخاذ تصمیمات باید نهایت دقت را بکار گرفت و زمانیکه تصمیمی گرفته شد در اجرای آن باید با قاطعیت عمل نمود و از شک و دو دلی خود داری کرد و الا مدیریت متزلزل خواهد شد.

دکتر خدائیان با تاکید بر اینکه ما باید خداوند متعال را شاکر باشیم که توفیق خدمت در نظامی نصیب مان شده است که در راس آن ولی امر مسلمین جهان قرار دارد.

بیان داشتند همین امر وظیفه ما را در خدمتگزاری به مردم سنگین تر نموده است و به پاس این نعمت باید خود را وقف خدمت نماییم.

معاون قوه قضاییه انقلاب اسلامی را امانت شهدا دانسته و یادآوری کردند از جمله وظایف مدیران پایبندی به ارزشهای والای اسلامی و تلاش در بسط و گسترش ارزشهای اسلام و انقلاب می باشد.

معاون قوه قضاییه سپس به بیان مباحث کاربردی سازمان ثبت پرداخته و اضافه کردند یکی از نیاز های اصلی جامعه که زیر ساخت توسعه در کشور می باشد اجرای سریع و صحیح طرح کاداستر است لذا مدیران باید انجام آن را سرلوحه کار های خود قرار دهند.

ایشان سپس به بیان مشکلاتی که در مسیر اجرای قانون جامع حد نگار وجود دارد پرداخته و اظهار داشتند در این قانون مقرر شده است که طرح کاداستر از محل درآمدهای آن طرح اجرا شود لکن درآمدهای حاصله در جاهای دیگری که نقشی در اجرای کاداستر ندارند هزینه می شوند.

ایشان از جمله موانع طرح را عدم همکاری برخی سازمانهایی دانستند که مالک املاک بوده و یا اداره املاک تحت نظارت آنها است .

دکتر خدائیان بیان داشتند وجود این موانع نباید مانع این کار مهم شده و باید همکاران نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

نکته دیگری که معاون قوه قضاییه بر آن تاکید نمودند تسریع در اجرای اسناد لازم الاجرا بود و بیان داشتند با توجه بند(ب) ماده 113 قانون برنامه ششم در آینده آمار ورودی پرونده به اجرای ثبت اسناد افزایش پیدا کرده و این بخش از ادارات ثبت باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رییس سازمان ثبت با بیان اهمیت جایگاه و نقش دفاتر اسناد رسمی در جامعه بر استفاده از پتانسیل و ظرفیت این دفاتر تاکید کرده و افزودند: سازمان ثبت اسناد و املاک باید برخی از امور را که قابل واگذاری به این دفاتر هستند را به آنها واگذار نموده و نقش نظارتی خود را تقویت نماید.

معاون قوه قضاییه کارکنان سازمان ثبت و دفاتر اسناد رسمی را از شریف ترین کارکنان دانسته و بر ضرورت حفاظت و حراست از این قشر زحمت کش تاکید نمودند.

ایشان یکی از راهکارهای تکریم همکاران را برخورد قاطع با افرادی دانستند که با عمل خلاف قانون به حیثیت این مجموعه بزرگ لطمه می زنند.

دکتر خدائیان سپس به تبیین راهکارهای مبارزه با فساد در هر مجموعه ای پرداخته و ادامه دادند از جمله علل فساد اداری دادن اختیارات بیش از اندازه به کارکنان، مراجعه مستقیم مراجعان به آنها، عدم توجه به سوابق کارکنان در واگذاری کار به آنها، عدم نظارت به موقع و موثر بر کار آنها و عدم اعمال سیاست تشویق و تنبیه به موقع می باشد.

ایشان متذکر شدند که مهمترین سرمایه هر دستگاه نیروی انسانی آن می باشد که وظیفه اصلی مدیران حفاظت از آنها می باشد، مدیران باید با اقدامات پیشگیرانه مانع لغزش همکار ان شده و با تذکرات به موقع خود زمینه اصلاح آنها را فراهم نمایند.

گفتنی است که در ابتدای این جلسه عبدالحسین رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران ضمن ارائه گزارش از عملکرد ثبت استان به مسائل و دغدغه های این اداره پرداخت و هم چنین روسای واحدهای ثبتی استان تهران در فضای صمیمانه به طرح برخی مشکلات و کمبودهای خود پرداخته و مسایل موجود را تشریح کردند.

کد مطلب: 73249
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 10:09:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری