به روز شده: 2 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 73252
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 11:52:27

۴۰ درصد آمریکایی‌ها سوسیالیسم را به سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند

۴۰ درصد آمریکایی‌ها سوسیالیسم را به سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند
حقوق بشر  > جهان  - نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که ۴۰ درصد از مردم این کشور سوسیالیسم را به سرمایه داری ترجیح می دهند.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، بر اساس نتایج این نظرسنجی که بصورت مشترک توسط پایگاه خبری اکسیوس و شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او انجام شده نشان می‌دهد که از هر ۱۰ آمریکایی، چهار نفر زندگی در یک جامعه سوسیالیستی را به زندگی کردن در جامعه سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند.

کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند برخی از ویژگی‌های نظام سوسیالیستی همچون آموزش رایگان، بیمه سلامت فراگیر و تضمین دستمزد کارگران را مهمترین نقاط مثبت یک نظام سوسالیسیتی دانسته‌اند.

از سوی دیگر پاسخ‌دهندگان برداشت‌های مختلفی دربارۀ سیستم سیاسی سوسیالیسیتی دارند. ۷۶ درصد پاسخ دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را نشانه‌ای از سوسیالیسم دانسته‌اند و ۷۲ درصد موافق بودند که آموزش و پرورش رایگان یکی دیگر از ویژگی‌های نظام سیاسی سوسیالیستی است.

در خصوص ابعاد منفی سوسیالیسم هم نگاه‌های متفاوتی وجود دارد. ۵۷ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که نظام‌های سوسیالیستی کنترلی بیش از حد بر رسانه‌ها دارند. ضمن اینکه ۴۹ درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، نظام سوسیالیست را وابسته به دیکتاتوری دانسته‌اند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که محبوبیت سیاستمداران چپ همچون برنی ساندرز (سناتور ایالت ورمونت) و الکساندر اوکاسیو کورتز (جوان‌ترین عضو مجلس نمایندگان آمریکا از نیویورک) در حال افزایش است و این می‌تواند زمینه را برای باز کردن فضا برای سوسیالیسم در آمریکا هموار سازد.

این در حالیست که دونالد ترامپ بارها به سوسیالیسم حمله کرده و این ایدئولوژی سیاسی را در حال مرگ خوانده است و پیش‌بینی کرده کشورهای سوسیالیستی جهان به‌زودی شاهد فروپاشی نظام سیاسی خود باشند.

کد مطلب: 73252
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 11:52:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب