به روز شده: 4 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 73317
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 14:06:29
دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با هیات آلمانی؛

از سقوط امپراطوری شوروی و ایدئولوژی آن درس بگیرید/غرب مطمئن نباشد که در معرض این سقوط نیست

از سقوط امپراطوری شوروی و ایدئولوژی آن درس بگیرید/غرب مطمئن نباشد که در معرض این سقوط نیست
حقوق بشر  > جهان  - هیات پارلمانی آلمان به ریاست ماتیاس هون رئیس کمیته خلع سلاح، کنترل تسلیحات و عدم اشاعه مجلس آلمان در روز چهارشنبه با دکتر محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این ملاقات هیات آلمانی خواستار آشنایی با تمهیدات نظام جمهوری اسلامی در امر حقوق بشر ،خصوصا مکانیزم ستاد حقوق بشر ایران شد. درهمین راستا دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با برشمردن اهداف ستاد حقوق بشر و ساختار این نهاد، همچنین نقش فعال آن در مسائل حقوق بشری کشورمان و نیز اقدامات برجسته قوه قضائیه در راستای اجرای حقوق شهروندان بر اساس منشور حقوق شهروندی و ازادی های مشروع در کشور با طرف آلمانی به گفتگو پرداخت.

دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در این دیدار ضمن تاکید بر تعاملات قضایی و حقوق بشری دو کشور بیان کرد: حقوق بشر نباید وسیله بازی سیاستمداران باشد.

ما باید حقوق بشر را بر اساس اصالت و به دور از تعصبات سیاسی دنبال کنیم و بیشتر روی حقوق ملت ها و ارزش های فرهنگی آنها تمرکز کنیم.

همچنین یکی از نمایندگان حاضر در جلسه از دبیر ستاد حقوق بشر راجع به تحولات سیاسی در غرب و مقایسه آن با انقلاب اسلامی ایران سوال کرد؛ دکتر لاریجانی در پاسخ به این نماینده آلمانی گفت: جنبه نوآورانه انقلاب اسلامی ایران این است که ما یک دموکراسی عملیاتی را بر اساس عقلانیت اسلامی در مقابل عقلانیت "سکولار- لیبرال- غربی" پیش میبریم. همین تجربه سبب شده است که ایران از یک کشور دست نشانده امریکا و انگلیس و دول دیگر به یک قدرت بزرگ منطقه ای تبدیل شود.  چه در زمینه های علوم و فنون چه در زمینه های دیگر.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه افزود: ما در قرن گذشته شاهد فروپاشی امپراطوری شوروی بودیم که بر اساس "سکولاریزم سوسیال (تفکر مارکسیستی)" بنا شده بود. آلمان را هم دو قسمت کرده بود، هفتاد سال طول کشید تا ثابت شود این مسیر کج راه بود است. هم اکنون در حال پرده برداری از گسل های سقوط نظام مستقر و سکولاریزم لیبرال هستیم.

دکتر محمد جواد لاریجانی در نهایت به هیات آلمانی تاکید کرد: توصیه ما به شما این است که متعصبانه به تفکرات و منش خود نگاه نکنید. از سقوط امپراطوری شوروی و ایدئولوژی مبتنی بر سکولاریزم سوسیال درس بگیرید و مطمئن نباشید که مسیر امروز غرب به سقوطی مانند ان منجر نخواهد شد.
در پایان طرف آلمانی اظهار علاقه کرد که در زمینه های مختلف حقوق بشری و مبانی آن و همکاری های قضایی بین قضات دو کشور در اینده جلسات مستمری برگزار شود که مورد قبول ستاد حقوق بشر قرار دارد.

 

 

کد مطلب: 73317
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 14:06:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد