به روز شده: 5 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 73342
زمان انتشار: شنبه 1 تیر 1398 - 08:25:05

تعرض پهپاد آمریکایی به حریم ایران به کمیسیون امنیت ملی مجلس رفت

تعرض پهپاد آمریکایی به حریم ایران به کمیسیون امنیت ملی مجلس رفت
حقوق بشر  > جهان  - نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تعرض پهپاد آمریکایی به حریم ایران در جلسات هفته جاری کمیسیون امنیت ملی بررسی می شود.

به گزارش ایرنا، «کمال دهقانی فیروزآبادی» روز شنبه ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا اظهار داشت: این هفته قرار است در ابتدا انتخابات هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس برگزار شود و پس از آن بررسی تعرض پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران و تنش آفرینیهای آمریکا در منطقه را در دستور کار قرار می‌دهند.

وی با تشریح ابعاد مختلف تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران گفت: هم اکنون فقط موضوع تجاوز آمریکا به آب های ایران مطرح نیست، بلکه کمک کشورهایی که پایگاه در اختیار آمریکا قرار می‌دهند، از جمله امارات که مبدا این پرواز بوده است، شکایت ایران از آمریکا به دلیل در نقض هوایی ایران توسط این کشور و اقدامات وزارت خارجه در این زمینه بررسی می‌شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس افزود: ما از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل هوشیاری در این زمینه تقدیر می‌کنیم، این اقدام نشان داد که جمهوری اسلامی ایران در همه حال تیزبینی لازم را دارد.

دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: ساقط کردن پهپاد آمریکا ضرب شست اساسی از سوی جمهوری اسلامی بود که دیگران دقت کنند آسمان ایران در اشراف کامل نیروهای مسلح است و هیچکس نمی‌تواند دست به چنین اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.

به گزارش ایرنا بامداد روز پنجشنبه ۳۰ خرداد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی، حین تجاوز به حریم هوایی ایران خبر داد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنج شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در نخستین ساعات بامداد امروز یک فروند هواپیمای جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.
خبرگزاری «رویترز» به نقل از کاپیتان «بیل اوربان» سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده «سنتکام» هدف قرار گرفتن یک پهباد آمریکایی را تأیید کرد. با این حال این افسر نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که این هواپیمای بدون سرنشین در حریم ایران پرواز نمی‌کرده است. این ادعا با به نمایش گذاشته شدن قطعات و لاشه پهپاد جاسوسی آمریکایی و مستندات محل سقوط آن از سوی سازمان نقشه برداری رنگ باخت.

کد مطلب: 73342
زمان انتشار: شنبه 1 تیر 1398 - 08:25:05
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد