به روز شده: 9 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 73557
زمان انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398 - 13:57:26

حسینی: رویکرد سند تحول در آموزش و پرورش گذر از درس‌زدگی است

کودکان  -  در سفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان گلستان طرح کشوری اوقات فراغت دانش آموزان با هدف کارآفرینی و تربیت هر دانش‌آموز یک مهارت در شهرستان آق‌قلا افتتاح شد.

به گزارش میزان، سید جواد حسینی در افتتاحیه این طرح گفت: «امسال ۳۰هزار پایگاه با ۳۴نوع فعالیت برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در کشور آماده‌شده است.»

وی افزود: «رویکرد ما در این طرح، تربیتی، مهارتی، پرورشی، کارآفرینی با نگاه هنری و تربیت‌بدنی است.»

حسینی ادامه داد: «هدف از برگزاری این طرح، نخست کارآفرینی و تربیت هر دانش‌آموز یک مهارت است و همه امکانات در این زمینه بسیج خواهند شد.»

وی کارآفرینی، جهت‌دهی رونق تولید، تربیت دینی و نشاط‌آفرینی را از جمله اهداف این طرح دانست و گفت: «دانش‌آموزان گلستانی و ایرانی نیاز به نشاط سالم جمعی دارند.»

حسینی گفت: «نشاط جمعی از عارضه رویکرد سنتی و قالبی رنج می‌برد. امروز آموزش و پرورش از درس‌زدگی، نمره‌گرایی، کلاس‌محوری رنج می‌برد و سند تحول این اهداف را نشانه گرفته است.»

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد در کنار آموزش درسی، دانش‌آموزان باید از تربیت اخلاقی، هنری، اقتصادی و دینی بهره‌مند شوند. او گفت: «پرهیز از کنکور‌گرایی، درس‌گرایی ازجمله اهداف آموزش و پرورش است و باید ساختار‌های دینی و اعتقادی در برنامه‌ها لحاظ شود.»

حسینی گفت: «سند تحول بنیادین درس‌زدگی و نمره‌گرایی را هدف گرفته است. رویکرد سند تحول بنیادین گذر از درس زدگی و رسیدن به کارآفرینی است.»

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد باید از نشاط جمعی کلیشه‌ای و غیر برانگیزاننده پرهیز شود و گفت: «این هنر مدیران مدارس است تا محیط مدرسه را طوری فراهم کنند که برای دانش‌آموزان جذابیت داشته باشد و حضور فعال‌تری داشته باشند.»

وی افزود: «سرانه آموزشی کشور ۵.۲ متر است درحالی‌که استاندارد ۸.۲ متر است و یکی از هدف‌گذاری‌ها این است که سرانه‌ها را به میزان استاندارد برسانیم.»

کد مطلب: 73557
زمان انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398 - 13:57:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب