به روز شده: 4 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 73559
زمان انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398 - 14:17:31

تشریح برنامه های سازمان بسیج زنان برای اوقات فراغت بانوان و جوانان

تشریح برنامه های سازمان بسیج زنان برای اوقات فراغت بانوان و جوانان
زنان  - رئیس بسیج زنان کشور از برگزاری طرح «گل های صالحین» برای اوقات فراغت زنان و دختران جوان در ایام تابستان خبر داد.

به گزارش مهر، مینو اصلانی رئیس بسیج زنان کشور، در خصوص برنامه های این سازمان برای اوقات فراغت تابستان زنان و دختران گفت: سازمان بسیج زنان هرساله از ابتدای تیر ماه برنامه های متعددی را برای تابستان و اوقات فراغت بانوان برگزار می کند و امسال نیز این برنامه ها اجرایی خواهد شد.

وی افزود: امسال نیز طرح اوقات فراغت زنان و دختران در ایام تابستان با عنوان «گل های صالحین» از بتدای تیر ماه تا پایان شهریور ماه اجرا خواهد شد.

اصلانی با بیان اینکه این طرح در ۱۹ هزار پایگاه بسیج سراسر کشور اجرا می شود، عنوان کرد: طی این طرح، دوره های آموزشی ازجمله آموزش هنرهای صنایع دستی، آشپزی، مهارت آموزی، مشاغل خانگی و دوره های معرفتی برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

رئیس بسیج زنان کشور از برگزاری دوره های ورزشی و مسابقات در ایام تابستان خبر داد و اظهار داشت: طی این دوره های آموزشی رشته های ورزشی و در پی آن مسابقات ورزشی برای بانوان و دختران برگزار می شود. بر اساس برنامه ریزی ها، هر پایگاه بسیج با همکاری نزدیک ترین باشگاه محلی خود، اقدام به برگزاری این دوره ها خواهد کرد.

اصلانی افزود: به علاوه مجموعه بسیج زنان بیش از ۷ هزار مکان ورزشی دارد که همگی برای استفاده جوانان در ایام تابستان تجهیز شده است. همچنین با هماهنگی پایگاه ها نیز از ظرفیت ورزشگاه های ورزشی هر شهر برای تفریح و ورزش جوانان استفاده خواهد شد.

وی از برگزاری اردوهای مختلف در ایام تابستان سخن گفت و تصریح کرد: به منظور اوقات فراغت جوانان، بانوان و دختران کشور، اردوهای درون شهری و برون شهری مختلف برگزار می شود و تاریخ آنها نیز به اعضا و شرکت کنندگان اعلام خواهد شد. هم چنین برنامه های جامعی از جمله پیاده روی خانوادگی و کوه پیمایی دسته جمعی نیز در طول ایام تابستان برگزار می کنیم و با نصب اطلاعیه در سطح محلات، تاریخ آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

رئیس بسیج زنان کشور درخصوص برگزاری دوره های آموزش مهارت های زندگی نیز اظهار داشت: این دوره ها از دو سال قبل برای بهبود روابط خانوادگی و موفقیت ازدواج جوانان برای دختران بالای ۱۶ سال برگزار می شود. امسال نیز در ایام تابستان این آموزش ها با قوت بیشتر در کنار دیگر طرح ها ادامه خواهد داشت.

اصلانی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ هزار نفر در طرح اوقات فراغت تابستانی شرکت کردند. پیش بینی می کنیم امسال نیز تعداد شرکت کنندگان بیشتر از سال پیش باشد.

وی درباره دوره های توانمند سازی بانوان نیز توضیح داد: در ایام تابستان حدود ۵ دوره تربیت مربی و کارشناس برای توانمند سازی بانوان برگزار می شود که طی آن مربیان بسیج آموزش خواهند دید و به آموزش اعضا نیز خواهند پرداخت.

اصلانی توضیح داد: این دوره ها شامل دوره تربیت مربی کودکان، نونهالان، کارشناسان مهارت زندگی، آموزش فرماندهان مقاومت و آموزش گردان الزهرا است.

کد مطلب: 73559
زمان انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398 - 14:17:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب