به روز شده: 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 73561
زمان انتشار: سه شنبه 11 تیر 1398 - 07:56:36

چه عواملی موجب افزایش مرگ سیاهپوستان در آمریکا شده است؟

چه عواملی موجب افزایش مرگ سیاهپوستان در آمریکا شده است؟
حقوق بشر  > جهان  -  بر اساس آمار و ارقام اعلام شده، میزان مرگ و میر ناشی از سکته مغزی در میان شهروندان سیاه پوست آمریکایی در مقایسه با سفیدپوستان ۳ برابر بیشتر است.

به گزارش میزان محققان دانشگاه کالیفرنیا در تحقیقی در خصوص اینکه چه معیار‌هایی بر میزان مرگ و میر شهروندان این کشور تاثیر می‌گذارد و می‌تواند منجر به کاهش و یا افزایش طول عمر شود، انجام دادند.


بر اساس این تحقیق شهروندان آفریقایی تبار که در آمریکا زندگی می‌کنند، خیلی زودتر به بیمار‌های گوناگون مبتلا شده و در معرض خطر بیشتری از بیماری‌هایی که با شیوه زندگی مرتبط هستند قرار می‌گیرند، از جمله این بیماری‌ها می‌توان به بیماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی و دیابت اشاره کرد.
 
 
عوامل نژادپرستانه در افزایش مرگ و میر سیاهان در آمریکا
 
به گزارش کانورژن، آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از ۴۰ درصد از آمریکایی‌های آفریقایی تبار بعد از ۲۰ سالگی دچار فشار خون می‌شوند، این در حالی است که این آمار برای آمریکایی‌های سفید پوست  ۳۲ درصد است.

علاوه بر آن، گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان می‌دهد احتمال سکته مغزی تقریباً ۲ برابر بیشتر از شهروندان سفید پوست در آمریکایی‌های آفریقایی گزارش می‌شود. آمریکایی‌های آفریقایی تبار بیش از ۲ برابر قبل از سن ۵۵ سالگی دچار سکته مغزی می‌شوند.

بر اساس آمار و ارقام اعلام شده، میزان مرگ و میر ناشی از سکته مغزی در میان شهروندان سیاه پوست آمریکایی در مقایسه با سفیدپوستان ۳ برابر بیشتر است.
 
عوامل نژادپرستانه در افزایش مرگ و میر سیاهان در آمریکا
در واقع دست و پنجه نرم کردن با بیماری‌های مختلف منجر به افزایش میزان مرگ و میر و کوتاه شدن طول عمر سیاه پوستان در آمریکا می‌شود.

در سال ۲۰۱۶ فاصله طول عمر میان سفید پوستان و سیاهان آمریکا چند سال بیشتر بود این در حالی است که تحقیقات نشان می‌دهد شهروندان آفریقایی تبار در آمریکا بیشتر از بیمار‌های گوناگون رنج می‌برند.
 
در حالی که عواملی همانند ژنتیک، بیولوژیکی و سبک زندگی در ایجاد این تفاوت‌ها تاثیر می‌گذارد، اما محققان هنوز در حال جمع آوری اطلاعات هستند که چگونه تجربیات اجتماعی، محیط زندگی می‌تواند بر سلامت، بیماری و مرگ و میر تاثیر بگذارد.

عدم دسترسی سیاهپوستان آمریکایی به مراقبت‌های بهداشتی

یکی از عومل موثر در میزان مرگ و میر و کاهش طول عمر سیاه پوستان که پیشینه تاریخی نیز دارد، استفاده کمتر از دارو‌های پیشگیرانه و خدمات درمانی است. این قشر از جامعه آمریکا حتی نمی‌توانند در مراقبت‌های روتین و بهداشتی ضروری را دنبال کنند.

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد سیاه پوستان آمریکا به نسبت سفیدپوستان در مدت یک ماه ۳۵ درصد کمتر به پزشک مراجع می‌کنند.
 
عوامل نژادپرستانه در افزایش مرگ و میر سیاهان در آمریکا

یکی دیگر از عواملی که سیاهان آمریکا به پزشکان کمتر مراجعه می‌کنند بی اعتمادی به پزشکان است. شواهد نشان می‌هد در برخی موارد رفتار نژادپرستانه در برابر بیماران سیاه پوست نشان می‌دادند و به عمد به آنان آسیب می‌رساندند. یک مطالعه بالینی نشان داد که ۳۹۹ شهروند آفریقایی تبار که به بیماری خاصی مبتلا بودند مراقبت‌های پزشکی رایگان از سوی دولت دریافت کردند.

اما دریافت این خدمات به معنای امضا شدن برگه فوت آن‌ها بود. در واقع پزشکان با اطلاع از شرایط بحرانی آن‌ها در انتظار مرگ آن‌ها بودند تا پس از مرگ اقدامات کالبد شکافی را انجام داده و روند بیماری را مورد مطالعه قرار دهند.

کد مطلب: 73561
زمان انتشار: سه شنبه 11 تیر 1398 - 07:56:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد