به روز شده: 2 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 73571
زمان انتشار: سه شنبه 11 تیر 1398 - 13:11:28

رهبر اپوزیسیون روسیه به ۱۰ روز زندان محکوم شد

رهبر اپوزیسیون روسیه به ۱۰ روز زندان محکوم شد
حقوق بشر  > جهان  - دادگاهی در مسکو رهبر اپوزیسیون روسیه را به جرم مشارکت در اعتراضات ماه گذشته در حمایت از یک روزنامه‌نگار به ۱۰ روز زندان محکوم کرد.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس حکم دادگاه الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه به ۱۰ روز حبس محکوم شده است. دادستان‌ها این چهره سیاسی روسیه را به نقض قوانین اعتراضات حین تجمع ۱۲ ژوئن متهم می‌کنند. ناوالنی هم در واکنش به این حکم نوشت: ۱۰ روز حبس بابت اعتراض به بی‌قانونی. اگر ما ساکت بمانیم و از خانه بیرون نرویم، بی‌قانونی هرگز متوقف نخواهد شد.

در جریان اعتراضات ژوئن که پلیس برای متفرق کردن اعتراضاتی وارد عمل شد که عمدتاً مسالمت‌آمیز بود، ناوالنی یکی از بیش از ۴۰۰ معترض بازداشتی شد. معترضان خواستار پایان یافتن مصونیت ادعایی آژانس‌های اجرای قانون شد. او ساعاتی پس از آن آزاد شد.

این اعتراضات پس از طرح اتهامات خلاف واقع علیه ایوان گولونف، روزنامه سرشناس روس برگزار شد. هدف از اعتراضات طرح درخواست آزادی این روزنامه‌نگار بود اما پلیس او را در آستانه اعتراضات آزاد کرد. این اقدام از دید بسیاری، تلاش کرملین برای خاموش کردن موج جدید اعتراضات به شمار رفت.

پس از آن تصاویری از پلیس حین ضرب و شتم و بازداشت عابران منتشر شد و عفو بین‌المللی مقام‌های روسیه را به "تلاش برای تحقیر و سرکوب همبستگی و حقوق" متهم کرد. طی دهه گذشته، ناوالنی به عنوان یکی از مخالفان اصلی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه ظهور کرده است و برخی از بزرگترین اعتراضات ضد کرملین در سال‌های اخیر را شکل داد. ناوالنی سال گذشته به اتهام نقض قوانین اعتراضات به ۳۰ و ۲۰ روز زندان محکوم شد.

کلید واژه: روسیه
کد مطلب: 73571
زمان انتشار: سه شنبه 11 تیر 1398 - 13:11:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد