به روز شده: 11 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 73640
زمان انتشار: شنبه 15 تیر 1398 - 11:37:06

امریکن کانزرویتیو: ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست

امریکن کانزرویتیو: ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه امریکن کانزرویتیو در گزارشی به راهبرد دولت آمریکا در قبال ایران پرداخته و می‌نویسد که دونالد ترامپ درباره ایران با بی مسئولیتی عمل کرده و در این باره دروغ می‌گوید.

به گزارش میزان؛ «امریکن کانزرویتیو» می‌نویسد: تحریم‌هایی که ترامپ پیش از این احیا کرده و نیز تحریم‌هایی که اخیرا علیه ایران افزوده، غیر قانونی بوده و اقدامی است که پیش از این نیز دولت‌های آمریکا آن را انجام داده‌اند.

این گزارش می‎گوید که هیچ توجیهی برای جنگ اقتصادی کاخ سفید با ایران وجود ندارد و مقامات دولت آمریکا برای به راه انداختن این جنگ اقتصادی به اخبار جعلی متوسل می‌شوند.

این پایگاه در ادامه می‌افزاید: به راه انداختن جنگ اقتصادی با کشوری که به تعهدات خود در یک پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای عمل می‌کند غیر منطقی و مخرب است و به همین دلیل است که دولت آمریکا این دروغ را مطرح کرده که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است.

امریکن کانزرویتیو می‎افزاید: شاهدی مبنی بر این مطلب که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای است وجود ندارد و از طرفی کوهی از شواهد وجود دارد که این ادعا را رد می‌کند.

به همین دلیل است که جان بولتون از سوء تفسیر نقض‌های جزئی از سوی ایران ناامید شده و این موضوع را بسیار خطرناک‌تر از آنچه که هست جلوه می‌دهد. بولتون در تلاش برای مطرح کردن این ادعا است که ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای غنی‌سازی اورانیوم خود را افزایش داده است و دلیل دیگری برای این کار وجود ندارد، اما ایران ظاهرا این اقدام را در واکنش به کمپین فشار حداکثری آمریکا انجام داده است.

دولت آمریکا ماندن در توافق هسته‌ای را برای ایران دشوار کرده است اما هنگامی که ایران به این کمپین فشار حداکثری با حداقل واکنش، پاسخ می‌دهد ترامپ در تلاش است تا دنیا را با این موضوع فریب دهد که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای است؛ ادعایی که ایران بار‌ها آن را رد کرده است.

این پایگاه در بخش دیگری می‎نویسد: خوشبختانه تلاش‌های دولت آمریکا برای فریب جهان تاکنون موفقیت آمیز نیوده و هرکسی که به شواهد بنگرد خواهد فهمید که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست. کاملا آشکار است که مقامات دولت ترامپ در این باره دروغ می‌گویند، زیرا ابزار دیگری ندارند تا با استفاده از آن بتوانند و این تنها ابزاری است که فکر می‌کنند با استفاده از آن می‌توانند جنگ اقتصادی غیر منصفانه علیه ایران را شدت ببخشند.

کد مطلب: 73640
زمان انتشار: شنبه 15 تیر 1398 - 11:37:06
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد