به روز شده: 21 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 73663
زمان انتشار: یکشنبه 16 تیر 1398 - 10:19:13

رفیق دیرینه ترامپ به جرم قاچاق کودکان و آزار جنسی آن‌ها دستگیر شد

رفیق دیرینه ترامپ به جرم قاچاق کودکان و آزار جنسی آن‌ها دستگیر شد
حقوق بشر  > جهان  - «جفری اپشتاین» از دوستان قدیمی رئیس‌جمهور آمریکا، به جرم قاچاق کودکان در فلوریدا و نیویورک به منظور سوءاستفاده جنسی از آن‌ها دستگیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیوز ویک، منابع آگاه خبر دادند «جفری اپشتاین» از دوستان قدیمی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، به جرم قاچاق کودکان در فلوریدا و نیویورک و سوءاستفاده جنسی از آن‌ها دستگیر شد.

شاهدی عینی روز گذشته (شنبه) ساعت ۵:۳۰ به وقت محلی، اپشتاین ۶۶ ساله را در حالی که ماموران «اف‌بی‌آی» او را در خانه‌ای در منهتن بازداشت کرده بودند، دیده است.

بنا به گفته منابع آگاه، این میلیونر آمریکایی که پیش از این نیز با نام مجرم جنسی شناخته می‌شد، قرار است روز دوشنبه در دادگاه فدرال منهتن به اتهام آزار جنسی بیش از ۳۰ دختر حاضر شود.

این دستگیری تقریبا دو هفته پس از آن صورت گرفت که وزارت دادگستری با لغو مجوز عدم پیگرد قانونی اپشتاین که از سال ۲۰۰۸ داشت موافقت نکرد. این اقدام درحالی صورت گرفت که قاضی فدرال این سند را غیرقانونی اعلام کرده بود.

روزنامه «دیلی بیست» در خصوص این دستگیری نوشت اپشتاین در دو دادگاه یکی برای قاچاق کودکان و دیگری برای دسیسه جهت سوءاستفاده و آزار جنسی کودکان محاکمه خواهد شد که حداکثر مجازات آن ۴۵ سال حبس است.

در ماه فوریه سال جاری میلادی، قاضی فدرال اعلام کرد برخی دختران زیر سن قانونی که اپشتاین آن‌ها را قاچاق کرده است و همچنین الکساندر اکوستا، وزیر کار دولت دونالد ترامپ، که در آن زمان دادستان فدرال در میامی بود، به طور غیرقانونی اطلاعات و جزئیاتی را درباره فعالیت‌های اپشتاین پنهان کرده‌اند. طبق اسناد دادگاه، اپشتاین در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ بیش از ۳۰ دختر که زیر سن قانونی بودند را به تفرجگاه خود در فلوریدا جهت سوءاستفاده جنسی قاچاق کرده است. همچنین برخی از آن‌ها را به خانه اش در نیویورک و برخی را به جزیره خصوصی‌اش در نیومکزیکو برده است.

این مجرم جنسی نزدیک به بیست سال دوست دونالد ترامپ بود. در سال ۲۰۰۲، ترامپ به مجله نیویورک گفت اپشتاین «از زندگی اجتماعی‌اش لذت می‌برد». او در ادامه افزود «پانزده سال است که جف را می‌شناسم. معرکه است. تفریحات بسیاری دارد. حتی گفته می‌شود او از زنان زیبا به اندازه من خوشش می‌آید و بسیاری از آن‌ها جوان هستند».

اما ارتباط اپشتاین با مقامات ارشد آمریکا تنها به ترامپ خلاصه نمی‌شود. او سال‌ها با بیل کلینتون نیز در ارتباط بوده است.

کد مطلب: 73663
زمان انتشار: یکشنبه 16 تیر 1398 - 10:19:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد