به روز شده: 2 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 73699
زمان انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398 - 11:58:00

حکام امارات "اسرار کثیف" خود را در لندن افشا می‌کنند

حکام امارات
حقوق بشر  > جهان  - روزنامه ساندی تایمز انگلیس با انتشار گزارشی تحت عنوان "خانواده‌های سلطنتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس "اسرار کثیف" خود را در لندن افشا می‌کنند" به زندگی خالد القاسمی، پسر حاکم امارت شارجه امارات و شاهدخت هیا، همسر محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی پرداخته است.


به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است، طبق اعلام بی‌بی‌سی اخیراً جسد القاسمی در منزلش در لندن پیدا شده است. این شاهزاده جوان در میان دوستانش در لندن به اسم خالد معروف بود. طراح لباسی که شب بیداری را دوست داشت، عاشق کارش طراحی لباس بود و در خانه‌ای به ارزش هشت میلیون پوند استرلینگ (واحد پول انگلیس) نزدیکی هاید پارک از بزرگترین پارک‌های شهر لندن زندگی می‌کرد اما او در میان خانواده خود در شارجه به شیخ خالد بن سلطان القاسمی معروف بود.

براساس این گزارش، اخیراً زندگی دوگانه شاهزاده خالد مورد بررسی قرار گرفته است که جسد بی‌جان وی روز دوشنبه در میان گزارش‌هایی پیرامون مهمانی‌های مستهجن و مصرف مواد مخدر توسط وی در منزلش در منطقه نایتس‌بریج پیدا شد.

هفته اخیر برای حاکمان ثروتمند امارات ناراحت‌کننده بود که دائماً بین زندگی سنتی خود و وسوسه‌های غرب درگیر هستند. یکی از وکلای مدافع در این باره می‌گوید، آنها به لندن می‌آیند تا کارهایی را انجام دهند که نمی‌توانند در کشورشان انجام دهند.

پلیس همچنان در انتظار نتایج کالبدشکافی جسد خالد ۳۹ ساله است و گزارشی درباره تایید وجود مواد مخدر در منزلش وجود ندارد. همانطور که برادرش به خاطر مصرف زیاد هروئین در سن ۲۴ سالگی در منطقه ساری در سال ۱۹۹۹ درگذشت.

شاهزاده خالد در شارجه به دنیا آمده و در شهر کنت آموزش دیده و دانش‌آموخته رشته طراحی لباس دانشکده سنترال سنت مارتینز لندن است. وی برند لباس‌های مردانه خود تحت عنوان "القاسمی" را در لندن مدیریت و در هر فصلی نمایش مد برگزار می‌کرد. با وجود زندگی مرفهی که خالد در لندن داشت، در شارجه امارات تنها با لباس سنتی خود شناخته شده و در این کشور حرفی از زندگی سرشار از مهمانی‌ها و خوشگذارنی‌های وی به میان نمی‌آید.

این گزارش همچنین به اختلاف علنی میان بن راشد ۶۹ ساله و هیا ۴۵ ساله می‌پردازد که از نزدیکان ملکه انگلیس است و در حال حاضر در منزلی به ارزش ۸۵ میلیون پوند استرلینگ نزدیکی کاخ کنزینگتون در لندن زندگی می‌کند.

طبق اظهارات منابع نزدیک به این خانواده سلطنتی، اختلافات عمیقی میان هیا و الشیخه هند، همسر اول حاکم دبی وجود دارد که حداقل ۱۲ پسر برای او به دنیا آورده است. روزنامه گاردین روز شنبه نوشت، هیا از یک شرکت امنیتی خصوصی خواسته است از منزلش محافظت کند، زیرا هراس دارد که از سوی نیروهای وابسته به همسرش ربوده شود.

شاهدخت هیا ابتدا از امارات به آلمان گریخته و سپس در لندن ساکن شده است و انتظار می‌رود حضورش در انگلیس میان ابوظبی و لندن، یک بحران دیپلماتیکی به وجود بیاورد.

گاردین نوشت، پس از اینکه شیوه برخورد با شاهزاده لطیفه ۳۳ ساله، دختر محمد بن راشد آل مکتوم لو رفت، همسر حاکم دبی از امارات گریخت. لطیفه در سال ۲۰۱۸ نیز در یک اقدام جسورانه تلاش کرد با کمک یک مقام اطلاعاتی سابق فرانسه که در قایقی منتظر او بود از طریق دریا فرار کند اما نیروهای کماندو او را در سواحل هند بازداشت کردند.

کلید واژه: امارات
کد مطلب: 73699
زمان انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398 - 11:58:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد