به روز شده: 1 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 73764
زمان انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1398 - 09:50:12

رئیس دیوان عدالت اداری خبرداد: ایجاد سامانه رای صحیح

قوه قضائیه  - حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ایجاد سامانه رای صحیح را از دیگر برنامه‌های دیوان عدالت اداری کشور عنوان کرد و گفت: رای صحیح تمامی موضوعات و دادخواست‌هایی که به دیوان عدالت اداری وارد می‌شود بر اساس قوانین و مقررات و وحدت رویه توسط قضات استخراج شده و برای هر موضوع رای صحیح انتخاب و در سامانه درج می‌شود.

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری در شورای اداری شهرستان دلیجان گفت: کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های شعب بدوی تا هفت ماه و کاهش رسیدگی به پرونده‌های شعب تجدید نظر تا پنج ماهه از برنامه‌های سال جاری دیوان عدالت اداری است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی افزود: کاهش زمان رسیدگی به این پرونده‌ها مطلوب ۱۰۰ درصدی نبوده و با توجه به کمبود قاضی و ازدیاد پرونده‌ها این مهم اجرایی شده و کاهش رسیدگی به پرونده‌ها و بهبود وضعیت از برنامه‌های دیوان عدالت اداری کشور است.

وی ایجاد سامانه رای صحیح را از دیگر برنامه‌های دیوان عدالت اداری کشور عنوان کرد و ادامه داد: رای صحیح تمامی موضوعات و دادخواست‌هایی که به دیوان عدالت اداری وارد می‌شود بر اساس قوانین و مقررات و وحدت رویه توسط قضات استخراج شده و برای هر موضوع رای صحیح انتخاب و در سامانه درج می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطر نشان کرد: علاوه بر استفاده قضات، حقوقدانان و وکلا، ادارت نیز می‌توانند بر اساس این آرا عمل کنند.

حجت الاسلام بهرامی گفت: ایجاد سامانه به دلیل آگاهی ادارات از آرای صحیح در کاهش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری نقش موثری مهمی داشته و افراد نیازی به مراجعه دیوان نخواهند داشت.

وی ادامه داد: اجرای این مهم به دلیل کاهش نیاز مردم به دستگاه قضا از جمله عوامل افزایش رضایتمندی عمومی است.
رئیس دیوان عدالت اداری در بدو ورود به شهرستان دلیجان در مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع وطن حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

کد مطلب: 73764
زمان انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1398 - 09:50:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری