به روز شده: 5 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 73801
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1398 - 08:36:04

انتشار نخستین فیلم از قفس های زندان مهاجران آمریکا/فیلم

حقوق بشر  > جهان  - نخستین تصاویر ویدئویی از داخل اردوگاه جنجالی مهاجران معروف به قفس های زندان مهاجران، در تگزاس آمریکا منتشر شد.

به گزارش صدا و سیما، اولین تصاویر ویدئویی از داخل اردوگاه جنجالی مهاجران در تگزاس آمریکا منتشر شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، در ماه‌های اخیر مطالب زیادی درباره اوضاع اردوگاه‌های مهاجران در مناطق مرزی امریکا با مکزیک منتشر شده است. یکی از این اردوگاه‌ها که بسیار خبرساز شده در شهر مک آلن در ایالت تگزاس واقع است. حدود چهارصد نفر در داخل این اردوگاه هستند. مکان خواب این مهاجران در این اردوگاه با حصار‌های توری محصور شده است.
سرانجام برای اولین بار خبرنگاران توانستند وارد این اردوگاه خاص مهاجران شوند و از آن تصویر و فیلم تهیه کنند. کف این اردوگاه از بتون است و مهاجران بدون برخورداری از تشک یا بالش در این مکان می‌خوابند. آن‌ها از پشت حصار‌های توری از خبرنگاران می‌خواستند که وضع آن‌ها را به گوش جهانیان برسانند و برای آزادی آن‌ها تلاش کنند.
برخی از این افراد فریاد می‌زدند که یک ماه است حمام نرفته اند یا نمی‌توانند در اینجا مسواک داشته باشند. البته مسئولان این اردوگاه، این ادعا را رد کرده اند و می‌گویند درباره این ادعاها، اغراق شده است اما خبرنگاران مشاهده کردند که این گفته‌ها اغراق آمیز نیست. وضع زندگی در این مکان بسیار وحشتناک است و حتی نمی‌توان پنج دقیقه در آنجا ماند. بسیاری از خبرنگاران به هنگام حضور در این مکان از بوی وحشتناک آنجا سخن می‌گفتند.
آن‌ها می‌گفتند بوی تعفن ناشی از عرق صد‌ها مرد که مدت‌های طولانی در آنجا هستند و حمام نکرده اند، اولین چیزی است که در هنگام حضور در این مکان، حس می‌شود. خبرنگار روزنامه واشنگتن پست درباره حضورش در این مکان گفته است "بوی تعفن بسیار وحشتناک بود. قفس‌های زندان آنقدر شلوغ بود که مردان حاضر در آنجا نمی‌توانستند به صورت همزمان در کنار هم روی کف بتونی دراز بکشند. سیصد و هشتاد مرد در این مکان بودند که گفته می‌شود به صورت غیرقانونی از مرز عبور کرده اند. هیچ تشکی در کار نبود. برخی از آن‌ها به هنگام ورود ما روی زمین دراز کشیده بودند و وقتی خبرنگاران را دیدند شروع کردند به فریاد کشیدن.
آن‌ها می‌گفتند که از چهل روز پیش و یا حتی طولانی‌تر از این مدت در این مکان بوده اند. آن‌ها می‌گفتند گرسنه هستند یا می‌خواهند دندان‌های خود را مسواک بزنند. آن‌ها می‌گفتند مکان نگهداری آن‌ها بسیار گرم است. نگهبان‌ها در حالیکه ماسک بر چهره خود داشتند در آنجا حاضر بودند. "

 

 

کد مطلب: 73801
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1398 - 08:36:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد