به روز شده: 20 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 73972
زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398 - 10:38:56

وضعیت اسیران فلسطینی وخیم است

وضعیت اسیران فلسطینی وخیم است
حقوق بشر  > جهان  - هفت اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی که اعتصاب غذا کرده اند با شرایط جسمانی خطرناکی روبرو هستند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، باشگاه اسرای فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد هفت اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به دنبال اعتصاب غذای نامحدود خود در مخالفت با بازداشت بدون هیچ اتهام و محاکمه ای، با شرایط جسمانی خطرناکی مواجه هستند.
در این بیانیه آمده است: وضعیت جسمانی «جعفر عزالدین» زندانی فلسطینی که 36 روز اعتصاب غذا کرده است و در زندان «عیادة الرمله» قرار دارد وخیم تر شده است و خون بالا می آورد که این نشانه خطرناکی است. «احمد زهران» که در زندان الرمله بازداشت و از 29 روز پیش اعتصاب غذا کرده است با شرایط جسمانی سختی روبروست.

باشگاه اسرای فلسطین اعلام کرد مدیریت بازداشتگاه های رژیم اشغالگر اسرائیل اواخر هفته گذشته 3 نفر از اسرای بازداشت شده فلسطینی را که از 21 روز پیش اعتصاب غذا کردند به زندان النقب منتقل کرد. رژیم اشغالگر «حذیفه حلبیه» را به سلول انفرادی در زندان «ایلا» منتقل کرد و «محمد ابوعکر» را به سلول انفرادی در زندان «عسقلان» و «مصطفی الحسنات» را به سلول انفرادی در زندان «اوهلیکدار» منتقل کرد.
این در حالی است که «حسن الزغاری» که 13 روز در سلول انفرادی زندان «عوفر» قرار دارد، به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد و «سلطان خلوف» از ساکنان استان جنین واقع در شمال کرانه باختری از چهار روز پیش اعتصاب غذا کرده است.


باشگاه اسرای فلسطین افزود مدیریت زندان های اسرائیل اقدامات مجازاتی و انتقام جویانه را به اسرای اعتصاب کننده تحمیل و آنها را از دیدار با خانواده هایشان محروم می کند و اجازه دیدار آنها با وکلایشان را نمی دهد و به طور مداوم آنها را از یک زندان به زندان دیگر منتقل می کند. افزون بر این، آنها را در سلولهای انفرادی زندانی می کندکه برای انسان قابل زندگی نیست.
بر اساس این بیانیه، زندانبانان اسرائیلی نیز طی بیست و چهار ساعت به طور عمدی، اسرایی را که در مخالفت با بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده اند مورد اذیت و آزار قرار می دهند.
گفتنی است، مقامات صهیونیست با توسل به «قانون بازداشت اداری» فلسطینیان را بدون محاکمه یک تا شش ماه بازداشت می کنند. این دوره می تواند براساس اطلاعات محرمانه امنیتی در حق فرد بازداشت شده برای مدت ‌زمان نامحدود تمدید شود.

کلید واژه: فلسطین
کد مطلب: 73972
زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398 - 10:38:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد