به روز شده: 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 74111
زمان انتشار: دوشنبه 7 مرداد 1398 - 13:06:59

تظاهرات مهاجران مقابل پارلمان با تابوت «حقوق بشر استرالیا»/تصاویر

تظاهرات مهاجران مقابل پارلمان با تابوت «حقوق بشر استرالیا»/تصاویر
حقوق بشر  > جهان  - حدود هزار مهاجر از کشورهای مختلف شامل ایران، عراق، سریلانکا، سومالی و میانمار، در اعتراض به وضعیت اقامتشان در استرالیا مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش فارس، ابهام درباره آینده مهاجران ساکن استرالیا و مجوزهای موقت سکونت آنها در این کشور سبب شد که هزار نفر از آنان امروز دوشنبه در مقابل پارلمان استرالیا تجمع اعتراضی برگزار کنند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، محوطه بیرونی پارلمان استرالیا امروز دوشنبه شاهد تظاهرات مهاجران کشورهای مختلف و شعارهای اعتراضی آنها درباره آینده مبهم و مجوزهای اقامتشان بوده است.

طبق این گزارش، مهاجرانی از کشورهای ایران، عراق، سریلانکا، سودان، سومالی و اقلیت مسلمان روهینگیای میانمار در تجمع اعتراضی مقابل پارلمان استرالیا حضور داشتند.

طبق قوانین استرالیا، به اغلب این مهاجران روادید سه یا پنج ساله اقامت در مناطق حاشیه‌ای و خارج از شهرهای بزرگ داده شده اما اگر طی این مدت، آنها برای دیدار با اعضای خانواده به کشورهای خودشان بروند، روادیدشان را از دست می‌دهند.

«ایان رینتول» سخنگوی ائتلاف «اقدام برای مهاجرت» در استرالیا به آسوشیتدپرس گفت: «شرایط روادید موقت، بسیار طاقت فرسا و یک کابوس بوروکراتیک است و افراد (مهاجران) عملا در برزخ و از همسران، فرزندان، برادرها و خواهرهایشان جدا هستند».

صدور رواید موقت در استرالیا از سال ۲۰۱۳ به عنوان اقدامی برای متوقف کردن روند سفرهای مهاجران و پناهجویان با قایق و کشتی به این کشور آغاز شد. طبق قوانین این کشور، مهاجرانی که با قایق به استرالیا نیایند، از حق دسترسی به روادید دائمی اقامت برخوردار می‌شوند.

رینتول به این رسانه آمریکایی خبر داد، تنها در سال گذشته به برخی از مهاجران که از سال ۲۰۱۲ با قایق خود را به استرالیا رسانده‌ بودند اجازه اقدام کردن برای دریافت روادید مهاجرت داده شده است.

به گفته او، بعد از اتمام مدت روادید موقت برخی از مهاجران، دولت استرالیا با تاکید بر اینکه شرایط زندگی در کشورهایشان بهبود یافته، روادید آنها را تمدید نکرده است.

سخنگوی ائتلاف حامی مهاجران همچنین خبر داد که معترضان در تظاهرات امروز مقابل پارلمان استرالیا شعارهایی از قبیل «عدالت را برای مهاجران برقرار کنید»، سر دادند.

معترضان، همچنین تابوتی در دست داشتند که دور آن پرچم استرالیا پیچیده شده و روی آن کلمه «حقوق بشر در استرالیا» نقش بسته بود.

کد مطلب: 74111
زمان انتشار: دوشنبه 7 مرداد 1398 - 13:06:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد