به روز شده: 6 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 74203
زمان انتشار: شنبه 12 مرداد 1398 - 15:01:10

هارطون: جشنواره «جام تموز» آشوریان از کیفیت بالایی برخوردار است

هارطون: جشنواره «جام تموز» آشوریان از کیفیت بالایی برخوردار است
اقلیت ها  - مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی آشور ارومیه گفت: با وجود تعداد کم ورزشکاران خارجی شرکت‌کننده در جشنواره امسال «جام تموز» ولی سطح برگزاری مسابقات از کیفیت بالایی برخوردار بود.

به گزارش ایرنا، «ملکو هارطون» روز جمعه افزود: امسال در جریان برگزاری نوزدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی جام تموز آشوریان جهان به میزبانی ارومیه شاهد مشارکت و حمایت بیشتری از سوی مسوولان و مردم در برگزاری این رویداد مهم بین المللی بودیم.

وی بیان کرد: با وجود اینکه امسال شاهد حضور تعداد کمتری از ورزشکاران و میهمانان خارجی در این جشنواره بودیم ولی تعداد ورزشکاران داخلی از شهرهای ارومیه و تهران ۱۵۰ نفر بود که در نوع خود بی‌سابقه بود.

وی دلایل اصلی استقبال کم ورزشکاران خارجی از جشنواره جام تموز آشوریان جهان را ارسال دیرهنگام دعوت‌نامه‌ها، تورم و گرانی، مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و بالا رفتن قیمت ارز و دلار اعلام کرد و گفت: امسال برای کشورهای آمریکا، استرالیا، گرجستان، ارمنستان و عراق دعوت‌نامه ارسال شده بود که فقط ارمنستان و عراق برای حضور در این جشنواره به شهر ارومیه سفر کردند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی‌ورزشی آشور ارومیه گفت: امسال سعی شد با دقت نظر بیشتری سطح کیفی مسابقات را بالا ببریم و در این میان رقابت‌های فوتبال و بسکتبال در سطح فنی و کیفی بالایی در حال برگزاریست و به دیدارهای نهایی خود نزدیک شده است.

«هارطون» افزود: تنیس‌روی‌میز تنها رشته‌ای بود که امسال به دلیل استقبال کم شرکت‌کنندگان برگزار نشد.

وی ادامه داد: ایران و شهر ارومیه تنها مکانی است که به صورت مستمر و متوالی اقدام به میزبانی ۱۹ دوره از این مسابقات کرده و اقلیت‌های مذهبی می‌توانند با کمال صلح و آرامش در کنار برادران و خواهران مسلمان خود به انجام فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی خود بپردازد. 
این جشنواره با حضور ۲۰۰ ورزشکار در قالب ۲۰ تیم ورزشی در رده‌های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان از هفت تا ۱۱ مرداد ماه جاری در ارومیه برگزار می‌شود.
رقابت‌های ورزشی نوزدهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان در هفت رشته والیبال، بسکتبال، فوتبال، شطرنج، تنیس‌خاکی مردان و زنان و شنای بانوان برگزار می‌شود.

«تموز» چهارمین ماه آشوریان و در بین آنان به عنوان ماه شکرگزاری، فراوانی و نعمت مطرح است و در این ماه کشاورزان با برداشت محصولات کشاورزی خود به وفور نعمت می‌رسند.

کد مطلب: 74203
زمان انتشار: شنبه 12 مرداد 1398 - 15:01:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب