به روز شده: 4 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 74265
زمان انتشار: سه شنبه 15 مرداد 1398 - 09:35:44

نگرانی شدید دبیرکل سازمان ملل از شرایط کشمیر

نگرانی شدید دبیرکل سازمان ملل از شرایط کشمیر
حقوق بشر  > جهان  - به گفته سازمان ملل متحد، افزایش اخیر تنش‌ها در کشمیر یکی از نگرانی‌های اساسی آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان است؛ وی خواستار "خویشتن‌داری" همه طرف‌ها شده است.

 

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل، به گزارشگران اظهار داشت که گروه "نظارت نظامی" سازمان ملل در هند و پاکستان، طی روزهای اخیر از افزایش فعالیت نظامی در "خط کنترل" گزارش داده است؛ ناحیه مذکور، خط جداکننده کشمیر میان دو کشور هند و پاکستان است که نظامیان حضور گسترده‌ای در آن دارند.

این اظهارات سخنگوی سازمان ملل در حالی بیان می‌شود که اوایل روز دوشنبه، دولت ملی‌گرای هند در بیانیه‌ای غافلگیرانه اعلام کرد که "وضعیت ویژه" کشمیر و خودمختاری آن را لغو می‌کند. دولت هند زیرساخت‌های ارتباطی را قطع کرده است و در حال اعزام هزاران نیرو به این منطقه پرتنش است؛ این در حالی است که اقدام مذکور ترس از شورش در این منطقه را نیز برانگیخته است.

دوجاریک در همین خصوص گفت: "ما با دقت وضعیت وخیم این ناحیه را دنبال می‌کنیم؛ هم‌چنین از وجود محدودیت‌ها در آن بخش از کشمیر که سمت هند واقع است، اطلاع داریم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم خویشتن‌داری کنند".

کلید واژه: کشمیر
کد مطلب: 74265
زمان انتشار: سه شنبه 15 مرداد 1398 - 09:35:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب