به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 74331
زمان انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398 - 13:11:46

دیلی‎بیست: بزرگ‌ترین حمله به مهاجران در تاریخ آمریکا رقم خورده است

دیلی‎بیست: بزرگ‌ترین حمله به مهاجران در تاریخ آمریکا رقم خورده است
حقوق بشر  > جهان  -  طرفداران مهاجرت در آمریکا از ارتباط میان دستگیری ناگهانی ۷۰۰ مهاجر در آمریکا که چند روز پس از تیراندازی مرگبار ال پاسو تگزاس ابراز وحشت کردند.

به گزارش میزان، مردم آمریکا هنوز هم پس از تیراندازی‌های مرگبار اخیر در هفته گذشته با استرس و تنش دست و پنجه نرم می‌کنند.

 
پایگاه دیلی بیست در گزارشی نوشته که با این وجود مهاجران این تنش را که به دست شهروند سفید برتر پندار روی داد بیشتر احساس می‌شود.

دستگیری ۷۰۰ مهاجر به مهاجران یادآوری کرد که با وجود افزایش خشونت نژادپرستانه در سراسر آمریکا، اما بازهم شدیدترین تهدیدی که برای این گروه بروز پیدا می‎کند از سوی دولت آمریکا ناشی می‌شود.
 
 
عملیات گسترده پلیس آمریکا برای دستگیری مهاجران/دیلی‎بیست: بزرگ‌ترین حمله به مهاجران در تاریخ آمریکا رقم خورده است

ماموران مهاجرت و گمرک آمریکا اخیرا اقدام به دستگیری ۷۰۰ مهاجر در می‌سی‎سی‎پی کردند که در تاریخ آمریکا بزرگ‌ترین حمله به مهاجران به شمار می‌آید.
 
به گفته مدیر اداره گمرک و مهاجرت آمریکا در این عملیات مهاجرانی که در چندین کارخانه کار می‌کردند هدف قرار گرفتند و عملیات پس از یک سال تحقیق اجرایی شد.
اجرای عملیات دستگیری با تعهدات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای آغاز اخراج گسترده مهاجرانی که حکم نهایی برای ترک این کشور را دریافت کرده‎اند آغار شد.

دیلی بیست می‎نویسد با وجود آنکه ترامپ در ماه ژوئن اعلام کرد که اداره گمرک و مهاجرت طرح اخراج کردن میلیون‌ها مهاجری که وارد خاک آمریکا شدند شروع خواهد شد، اما طرح وعده داده شده یک ماه با تاخیر انجام شد. تنها ۳۵ نفر از ۲۱۰۰ خانواده‌ی مهاجری که از هم جدا شدند به سوی خانواده‌های خود بازگشتند.
 
اگرچه تیراندازی مرگبار آل پاسو مهاجران را ترساند، اما اداره گمرک آمریکا هنوز بر این رعب و وحشت دامن می‌زند
دادستان آمریکا در منطقه جنوبی می‌سی‎سی‎پی مدعی است که عملیات گسترده دستگیری مهاجران با برنامه مهاجرتی که از سوی ترامپ مطرح شد ارتباطی ندارد.

زمانی که دونالد ترامپ قبل از سفر به شهر ال پاسو در کاخ سفید حضور پیدا کرد، از سوی خبرنگاران این سوال مطرح شد که آیا از به کار بردن کلمه "تهاجم " در توصیف مهاجران اظهار پشیمانی می‌کند یا خیر، ترامپ پاسخ منفی داد. این در حالی است که عامل تیراندازی جمعی ال پاسو نیز از همین کلمه در بیانیه‌ای قبل از انجام تیراندازی استفاده کرده بود.

بنابر گزارش‎ها عملیات دستگیری در بسیاری از مناطقی که در آن‌ها مهاجران ساکن بودند در اولین هفته مدارس اجرا شد که در پی آن شمار نامشخصی از کودکان را در مهدکودک‌ها و مراکز مراقبت سرگردان کرد. خانواده‌های مهاجر از این عملیات ناگهانی تا سر حد مرگ ترسانده شدند نه به خاطر تیراندازی‌های ال پاسو بلکه به دلیل عملیاتی هدفمند.
 
 
اگرچه تیراندازی مرگبار آل پاسو مهاجران را ترساند، اما اداره گمرک آمریکا هنوز بر این رعب و وحشت دامن می‌زند
گروه‌های حامی حقوق مهاجران زمان و چارچوب عملیات دستگیری را محکوم کردند و بر این باورند اجرای این عملیات خانواده‌های مهاجران را به شدت دچار وحشت کرده است.

تیراندازی مرگبار ال پاسو که در آن مهاجران مکزیکی بیشتر هدف گلوله قرار گرفتند در فاصله‌ای کوتاهی با هجوم ماموران گمرک به کارخانه‌ها و دستگیری کارگران مهاجر همراه شد و خانواده‌های مهاجر را با وحشت رو به رو کرد.

سایر گروه‌های حامی مهاجران، تیراندازی مرگبار ال پاسو را با طرح اخراج مهاجران که از سوی دونالد ترامپ مطرح شد در تشابه می‌بینند. همچنین اداره گمرک و مهاجرت را متهم به تشدید وحشت در جوامع و عملیات دستگیری مهاجران را حاصل سفید برتر  پنداری ترامپ قلمداد می کنند.
کلید واژه: مهاجران آمریکا
کد مطلب: 74331
زمان انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398 - 13:11:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد