به روز شده: 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 74370
زمان انتشار: چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 13:59:56

رئیس بسیج مستضعفان: بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی است

رئیس بسیج مستضعفان: بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی است
حقوق بشر  > ایران  - رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشورگفت: تمامی زیرساخت‌ها را برای برداشتن تحریم‌های اقتصادی دارا هستیم.

به گزارش مهر، سردار غلامرضا سلیمانی پیش ازظهر چهارشنبه در مجمع عالی بسیج استان مازندران با بیان اینکه همه مولفه‌های اساسی قدرت در بعد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی، علمی و فناوری را در اختیار داریم گفت: تمام زمینه‌های تبدیل شدن به قدرت استثنایی دنیا در درون ملت ایران وجود دارد.

وی افزود: در بعد سیاسی، ملت ایران دارای مردم سالاری نمونه و الگو و مشابه این مردمسالاری در دنیا وجود ندارد و در ۴۰ سال گذشته هر سال یک انتخابات کاملا آزاد و با مشارکت حداکثری مردم در کشور برگزار شد که در مقایسه با دمکراسی‌های مصطلح جهان امروز، مشارکت در صحنه سیاسی ستودنی است.

وی گفت: قانون اساسی ما مدرن، مترقی، اسلامی و الگو برای جهان اسلام است و قدرت سیاسی، فهم وبصیرت ملت ایران از مسائل منطقه‌ای و بین المللی ستودنی و در ابعاد سیاسی، ملت ایران مجهز است و با داشتن قانون اساسی مترقی و تراز بالای مشارکت، مکتب سیاسی به نام جمهوری اسلامی را به دنیا عرضه کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور عنوان کرد: رشد علمی، قدرت ملت ایران را افزایش داده است و قدرت اقتصادی ملت ایران نیز بسیار منحصر بوده و از نظر ذخایر فسیلی رتبه اول و از نظر موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و شاهراه آسیا و اروپا هستیم و با ۱۵ تا ۱۶ کشور مرز آبی و خشکی داریم.

سردار سلیمانی گفت: از ۱۳ نقطه راهبردی دنیا دو نقطه شامل تنگه هرمز و جزایر سه گانه در اختیار ایران قرار دارد و بر شمال آبراه خلیج فارس و دریای عمان تسلط جغرافیایی داریم.

وی نیروی جوان، باهوش و تحصیلکرده، مردمان باتلاش را موقعیت مناسبی برای کشور برشمرد و گفت: مردم ایران به عنوان ید واحده برابر مشکلات قد علم می‌کنند و تمام زیرساخت‌ها را برای برداشتن گام‌های تحریمی در بعد اقتصادی دارا هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با این پرسش که چرا با داشتن توانمندی‌ها با حجم قابل اعتنایی از مشکلات در حوزه اقتصاد روبرو هستیم تصریح کرد: آنجایی که در مسیر انقلاب حرکت کردیم به قلل مرتفع موفقیت دست یافتیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی سنگین استکبار جهانی با مدیریت آمریکا جهانخوار گفت: در ۴۰ سال گذشته جبهه گسترده و بزرگ علیه انقلاب اسلامی تشکیل شده است و از تمام توانایی‌ها برای کندکردن حرکت انقلاب اسلامی و پیشگیری از تبدیل شدن ایران به عنوان الگو برای دنیای امروز بهره گرفتند.

وی با بیان اینکه ملت ایران وارد پنجمین دهه عمر انقلاب شود گفت:ملت ایران در حالی اربعین انقلاب اسلامی را پیشت سر گذاشت که در یک موقعیت برتر و ویژه قرار داد و تبیین بیانیه گام دوم از همین منظر برای ما حائز اهمیت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را سند راهبردی برای ما در مراحل پیش رو بیان کرد و گفت: برای اینکه یک ملت بتواند در چنین جایگاهی قرار گیرد و مقابل جبهه‌ای به پیروزی رسد الزاماتی وجود دارد و باید به آن توجه کرد.

وی افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر نیروی نظامی ناتو در آلمان وجود دارد درحالی که قبل از انقلاب ۶۰ هزار مستشثار آمریکایی در کشور وجود داشت، ولی امروز مکتب دفاعی انقلاب اسلامی مراحل پیشرفت و قلل مرتفعی را صعود کرده است.

وی با اظهار اینکه طبق ارزیابی‌ها ملت ایرن جزو هشت قدرت برتر نظامی جهان است گفت: قدرت واقعی ایران، قدرت نرم، معنوی و اسلامی است و قدرت دفاعی بومی، توانمند و مستقل از نظر استراتژیک اعجاب دنیا را برانگیخته است.

کد مطلب: 74370
زمان انتشار: چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 13:59:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد