به روز شده: 1 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 74412
زمان انتشار: یکشنبه 27 مرداد 1398 - 09:19:42

رابطیان: یکی از پیامدهای کودک همسری پشیمانی بعد از ازدواج است

رابطیان: یکی از پیامدهای کودک همسری پشیمانی بعد از ازدواج است
کودکان  - متخصص روانپزشکی کودکان گفت: زوج هایی که زیر ۱۸ سال ازدواج می کنند، زمانیکه بزرگ تر می شوند نارضایتی ها از زندگی خود را بروز می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مهشید رابطیان افزود: زوج هایی که زیر ۱۸ سال ازدواج می کنند، هنگامیکه بزرگ تر می شوند،  زندگی چند نفر دیگر را در اطراف خود مشاهده کرده و نارضایتی ها یکی پس از دیگری خود را نشان می دهد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که نوجوان، ثبات عاطفی ندارد و در عرض چند لحظه افکار او به هم می ریزد؛ نوجوانانی که در این سن با جنس مخالف خود طرح دوستی می ریزند براساس تصمیم گیری های زودگذر تصمیم به ازدواج می گیرند. در این شرایط، خانواده های نوجوانان اذعان دارند که هیچ اطلاعی از وضعیت خانوادگی یکدیگر ندارند و در نهایت این رویه به دلیل تصمیم گیری احساسی و زودگذر دو فرد نابالغ با مشکلات و مخالفت خانواده ها همراه می شود.

رابطیان گفت: پدر و مادرها توجه داشته باشند چنانچه فرزند خود را به درستی تربیت کرده باشند، دوست یابی های احساسی هیچگاه به وقوع نخواهد پیوست و نیاز است که خانواده ها نوجوانان را راهنمایی کنند تا نوجوان زمان بگذارد و در این مورد فکر کند که آیا برای ازدواج، همسر موردعلاقه خود را برگزیده است یا خیر و آیا می تواند با این ازدواج، آینده خود را تضمین کند یا احساسی زودگذر است.  

این متخصص روانپزشک گفت: شروع طلاق عاطفی از زمانی آغاز می شود که دو نفر دختر و پسری که ناپخته و از روی احساس که هنوز از لحاظ زندگی به تکامل نرسیده اند، تصمیم به زندگی مشترکی می گیرند و متاسفانه بعد از مدتی، قدم در مسیر جدایی می گذارند.  

وی تاکید کرد: ازدواج امری حسنه است اما پیوند ۲ گل نشکفته از اصل روشی غلط است چراکه ممکن است این دو در آینده با مشکل عاطفی و اجتماعی با یکدیگر مواجه شوند؛ ازدواج در سنین پایین ممنوع است چراکه دو فرد نابالغ از لحاظ ذهنی عاطفی فرهنگی و اجتماعی واقتصادی، به شرایط مطلوب نرسیده اند.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 74412
زمان انتشار: یکشنبه 27 مرداد 1398 - 09:19:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب