به روز شده: 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 74416
زمان انتشار: یکشنبه 27 مرداد 1398 - 12:23:05

موحد: اطلاع رسانی دقیق و به موقع مدیران قضایی، سرمایه اجتماعی قوه قضائیه را افزایش می‌دهد

قوه قضائیه  - موحد ضمن تقدیر از صدور دستورالعمل اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه‌ای قوه قضائیه، گفت: لازم است که در بخش‌های اطلاع رسانی قوه قضائیه، اقتضائات استان کرمان به صورت خاص مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش میزان، رئیس کل دادگستری استان کرمان در شورای عالی اطلاع رسانی استان کرمان که با حضور رئیس مرکز رسانه قوه قضائیه و دبیر شواری عالی اطلاع رسانی قوه قضائیه برگزارشد، گفت: با توجه به آغاز روند تحولی قوه قضائیه، اطلاع رسانی از ضرورت‌های کار در این حوزه به شمار می‌رود و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: با اطلاع رسانی مناسب، دقیق، جامع و به موقع می‌توان میزان رضایت مندی آحاد جامعه از اقدامات دستگاه قضایی را افزایش داد که بر این اساس همراهی مردم با قوه قضائیه افزایش یافته و سرمایه‌های اجتماعی این قوه افزایش می‌یابد.

رئیس کل دادگستری کرمان بر شفاف سازی روند و رویکرد‌های اطلاع رسانی در قوه قضائیه تاکید کرد و ادامه داد:لازم است که سیاست‌های قوه قضائیه در راستای اطلاع رسانی اخبار حوزه‌های قضایی تبیین و به استان‌ها ابلاغ شود.

موحد یادآور شد: اصحاب رسانه علاقه‌مند هستند که به صورت مستمر با مدیران قضایی استان‌ها ارتباط داشته، گزارشات را دریافت کرده و به مردم اطلاع رسانی کنند که در این رابطه باید سطوح و رویکرد‌های مورد نظر در اطلاع رسانی مشخص شود.

وی در ادامه سخنان خود از استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور یاد کرد و گفت: این استان با ۱۸۳ هزار کیلومتر مربع معادل چند کشور اروپایی مساحت دارد و با داشتن ۲۳ شهرستان، دارای ۳۲ حوزه قضایی است که از این تعداد ۱۸ مورد دادگستری شهرستان و مابقی دادگاه‌های عمومی و بخش هستند.


رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ قاضی در استان کرمان فعالیت دارند، عنوان کرد: در کنار قضات فعال در استان کرمان، یک هزار و ۲۰۰ کارمند نیز در مجموعه‌های قضائی استان کرمان مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به مردم شریف این استان هستند.

موحد به فعالیت ۳۱۵ شورای حل اختلاف در استان کرمان نیز اشاره کرد و اظهارداشت: حدود یک هزار و ۶۰۰ نفر نیز در قالب شورا‌های حل اختلاف در سطح استان کرمان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان با دارا بودن ۲۵ درصد باغات کشور، یکی از استان‌های دارای ظرفیت‌های بالا در بخش کشاورزی به شمار می‌رود، تاکید کرد: این استان همچنین با دارا بودن بزرگترین معادن کشور، به بهشت معادن خاورمیانه شهرت دارد.


رئیس شورای قضایی استان کرمان با اشاره به اینکه این استان در حوزه امنیت به دلیل هم مرز بودن با استان سیستان و بلوچستان تحت تاثیر آن استان و کشور‌های افغانستان و پاکستان است، گفت: این استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد که این موضوع، مسائل عدیده‌ای از جمله جرائم خشن و تبعات ناامنی را در این استان ایجاد می‌کند.

موحد با تاکید بر این مطلب که استان کرمان بیشترین هزینه را در مبارزه با مواد مخدر پرداخت کرده است، خاطرنشان کرد: این استان تاکنون ۵۵۰ شهید را در امر مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده و همواره از استان‌های اول و دوم در مبارزه با مواد مخدر به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه نرخ جمعیت کیفری زندان‌ها در استان کرمان به دلیل جرائم مواد مخدر بالا است، ادامه داد: این استان در مسیر تردد اتباع بیگانه نیز قرار داد و روزانه یک هزار و ۵۰۰ نفر از اتباع بیگانه از پهنای این استان عبور کرده و بخشی از آن‌ها در این استان ساکن می‌شوند.

موحد تاکید کرد: در استان کرمان به دلیل اقتضائات آن نیاز است که در بخش‌های اطلاع رسانی به صورت خاص به آن توجه شود.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان به اجرای طرح ابتکاری "هر مسجد یک حقوقدان" نیز اشاره و بیان کرد: این طرح یکی از طرح‌های برجسته استان کرمان بوده است که پس از اجرای موفقیت آمیز آن، در سایر استان‌های کشور نیز اجرایی شده است.

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 74416
زمان انتشار: یکشنبه 27 مرداد 1398 - 12:23:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری