به روز شده: 7 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 74436
زمان انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1398 - 11:26:40

هر هفته، دو پلیس فرانسوی خودکشی می‌کنند

هر هفته، دو پلیس فرانسوی خودکشی می‌کنند
حقوق بشر  > جهان  - با خودکشی یک افسر دیگر پلیس فرانسه، آمار موارد مرگ ناشی از خودکشی در میان نیروهای پلیس این کشور تنها در سال جاری به ۶۴ نفر رسیده است.

به گزارش فارس، آمار خودکشی در پلیس فرانسه به حدی افزایش یافته است که این عامل اکنون به مهمترین دلیل تلفات پلیس در این کشور بدل شده و از آمار مربوط به مرگ در حین عملیات نیز پیشی گرفته است.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، روز چهارشنبه هفته گذشته یک افسر دیگر پلیس در منطقه «اَقدش» واقع در جنوب شرق فرانسه به زندگی خود پایان داد تا آمار مرگ ناشی از خودکشی در پلیس فرانسه تنها از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا هفته پیش به ۶۴ نفر برسد. هر ۳.۵ یک نفر و هر هفته دو نفر.

به گفته مقام‌های فرانسوی، تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته نتوانسته دلیل روشنی برای نرخ بالای خودکشی در میان اعضای پلیس این کشور بیابد، اما فشار کاری ناشی از افزایش حملات گروه‌های تروریستی و همچنین بالا گرفتن اعتراضات هفتگی در این کشور به عنوان دلایل احتمالی مطرح شده است. 

«دنیس یاکوب» رئیس یکی از اتحادیه‌های صنفی پلیس فرانسه می‌گوید: «با توجه به شرایطی که امروز داریم، ۲۰۱۹ می‌تواند بدترین سال در ۳۰ سال گذشته باشد.»

بر اساس گزارش سال گذشته سنای فرانسه، میزان خودکشی در پلیس این کشور ۳۶ درصد از متوسط خودکشی در میان دیگر اقشار فرانسه بالاتر است.

«کریستوف کاستانر» وزیر کشور فرانسه سال گذشته با بیان اینکه هنوز دلیل این وضعیت مشخص نیست، گفت نباید خودکشی نیروهای پلیس را موضوعی خارج از چارچوب شغل آن‌ها و صرفا ناشی از مسائل خانوادگی و شخصی در نظر گرفت. 

«اریک موروان» رئیس پلیس ملی فرانسه هم اخیرا در نامه‌ای به تمام نیروهای پلیس به آن‌ها توصیه کرده مشکلات شغلی خود را با «بدون هراس از آنکه مورد قضاوت قرار گیرید»، مطرح کنند.

به نوشته آسوشیتدپرس، در حالی که در سال ۲۰۱۵ به واسطه زنجیره حملات تروریستی در فرانسه نیروهای پلیس این کشور در میان افکار عمومی به عنوان «قهرمان» شناخته می‌شدند، اما به مرور و به خصوص پس از برخورد خشونت‌بار نیروهای پلیس با اعتراضات ضددولتی، این تصویر کمرنگ شد و نهایتا فروپاشید.

کلید واژه: فرانسه
کد مطلب: 74436
زمان انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1398 - 11:26:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد