به روز شده: 1 روز و 18 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 74445
زمان انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17:28:45

تأکید دادستان کل کشور بر اعمال نظارت های سازنده برای پیشگیری و مقابله با مفاسد در جامعه

تأکید دادستان کل کشور بر اعمال نظارت های سازنده برای پیشگیری و مقابله با مفاسد در جامعه
قوه قضائیه  - دادستان کل کشور در جلسه شورای اداری خراسان شمالی با تأکید بر ضرورت اعمال نظارت ها و مدیریت صحیح در پیشگیری و مقابله با فساد گفت:مفاسد اداری عمدتا از ضعف مدیریت ها و نظارت ها ناشی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه شورای اداری استان که در استانداری خراسان شمالی برگزار گردید با بیان این که منشأ مفاسد دستگاه های اداری در کشور غالبا به ضعف مدیریت ها و نبود نظارت های کافی بر می گردد  بیان کرد: امروز مبارزه با فساد در همه ابعاد وظیفه ماست اما آن گونه که باید موفق نبوده ایم.

دادستان کل کشور تبلیغ وجود فساد گسترده در سیستم اداری کشور توسط رسانه های بیگانه و برخی جریان ها در داخل کشور را کمال بی صداقتی دانست. در عین حال  وجود پرونده های متعدد در این باره را در شأن نظام اسلامی و مردم ولایتمدار و متدین کشور ندانست.

وی افزود: در نظام اسلامی ما مدیران پاک دست فراوان و شبانه روز مشغول خدمت هستند اما پرونده یک خائن به نظام، خدمات مدیر خدوم را هم زیر سوال می برد. دادستان کل کشور منشأ برخی مفاسد را در کشور بانک ها اعلام کرد؛ بانک هایی که منافع مردم در دستان آنان است و باید پرداخت تسهیلات را به درستی انجام دهند.

منتظری  درباره تجاوز به منافع ملی و تعرض به حقوق عامه در این حوزه  گفت: از مدیران انتظار می رود به درستی بر مجموعه خود نظارت کنند تا شاهد انبوه پرونده ها در این خصوص در دستگاه قضایی نباشیم.

دادستان کل کشور همچنین  از عزم راسخ دستگاه قضایی برای برخورد با مفاسد اداری در تمام سطوح مدیریتی خبر داد و برای پیشگیری از بروز تخلفات، تقویت و کمک به مدیریت از سطح عالی تا مدیران رده پایین را از برنامه های دستگاه قضایی کشور بیان کرد.

وی با تأکید بر این که  قوه قضاییه برای اجرای عدالت تکلیف دارد، تصریح کرد: قوه قضاییه در این مسیر از سیاست زدگی به دور و با هر مدیر متخلف به دور از این که وابسته به چه جریان سیاسی است بدون اغماض برخورد می کند.

حجت الاسلام  والمسلمین منتظری،افزود: اگر در مسیر عدالت حرکت نکنیم هم به اسلام و هم به خودمان و کشور خیانت کرده ایم.

وی در بخش پایانی سخنانش برخورد با قاچاق کالا به کشور را از اولویت های دستگاه قضایی برشمرد و با بیان این که آمار جرایم رایانه ای در کشور رو به افزایش است از مدیران خواست ضمن آگاهی و اشراف کافی نسبت به آلوده بودن فضای مجازی تدابیر لازم برای پیشگیری از آسیب های ناشی از آن را اتخاذ کنند.

دادستان کل کشور همچنین در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران درباره پخش جلسات دادگاه‌ها از رسانه ملی گفت: شخصاً معتقدم پخش جلسات دادگاه‌هایی که جنبه عمومی دارند، در کاهش جرایم موثر است و البته جنبه پیشگیرانه هم می تواند داشته باشد.

وی بیان کرد: رسیدگی به جرایمی که جنبه عمومی دارند، در اتاق‌های در بسته هیچ تاثیر اجتماعی نخواهد داشت.

کد مطلب: 74445
زمان انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1398 - 17:28:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری