به روز شده: 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 74451
زمان انتشار: چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 09:47:19

تلاش واشنگتن برای یک طرح ضد مهاجرتی

تلاش واشنگتن برای یک طرح ضد مهاجرتی
حقوق بشر  > جهان  - دولت آمریکا در تلاش است یک طرح ضدمهاجرتی دیگر را به منظور افزایش مدت بازداشت مهاجران تصویب کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صدد تصویب یک قانون جدید است که بتواند خانواده‌های مهاجر را به همراه کودکانشان بیش از ۲۰ روز در بازداشت نگه دارد. هم‌اکنون دولت آمریکا اجازه ندارد خانواده‌های مهاجری که کودک همراه دارند را بیش از ۲۰ روز در مراکز بازداشت نگه دارد.

شبکه خبری «ای بی سی نیوز» به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد دولت دونالد ترامپ این طرح را روز چهارشنبه (امروز) رونمایی خواهد کرد. وزارت امنیت میهن آمریکا تاکنون به درخواست‌ها برای واکنش به این موضوع پاسخی نداده است.

بر اساس قانون موسوم به «موافقت فلورس»، دولت آمریکا اجازه ندارد کودکان مهاجر را بیش از ۲۰ روز در بازداشت نگه دارد. ترامپ و دیگر جمهوری خواهان تاکنون بار‌ها خشم خود را از این سیاست نشان داده و گفته اند چنین قانونی باعث می‌شود مهاجران غیرقانونی که قصد ورود به آمریکا را دارند به همراه خود یک کودک بیاورند.

ترامپ سال پیش هم تلاش کرده بود مدت زمان نگهداری از کودکان مهاجر در بازداشتگاه‌ها را به بالای ۲۰ روز افزایش دهد. اما این طرح او با مخالفت‌هایی مواجه شد.

این طرح در حالی قرار است ارائه شود که دولت ترامپ به دلیل وضع بد بازداشتگاه‌های مرزی مهاجران آمریکایی با انتقاد‌های گسترده‌ای مواجه شده است. تاکنون بسیاری از نمایندگان و قانونگذاران دموکرات خشم خود را از وضع نامساعد مراکز بازداشت مهاجران اعلام کرده اند.

چند روز پیش هم گزارش شده بود که برخی مشاوران ترامپ ماه‌ها به دنبال راهی بودند تا به ایالت‌های آمریکا این اختیار را بدهند که مانع از ثبت نام کودکان مهاجر فاقد مجوز در مدارس دولتی شوند. به گفته چند فرد آگاه، استون میلر، مشاور ارشد ترامپ، یکی از چهره‌های اصلی در پس این تلاش تا اوایل سال ۲۰۱۷ بود که بار‌ها مقامات کابینه و اعضای شورای سیاست داخلی کاخ سفید را به ارائه طرحی برای محدود کردن ثبت‌نام این کودکان ترغیب می‌کرد. اما زمانی که مشخص شد چنین تلاشی بر خلاف حکم دیوان عالی در سال ۱۹۸۲ است که دسترسی به مدارس عمومی را تضمین می‌کند، آن‌ها این ایده را کنار گذاشتند.

ترامپ از زمان ورود به رقابت‌های انتخاباتی بار‌ها اعلام کرد پس از پیروزی در انتخابات آمریکا با ورود غیرقانونی مهاجران مقابله خواهد کرد. وی حتی در تلاش است یک دیوار مرزی در امتداد مرز مکزیک احداث کند.

کد مطلب: 74451
زمان انتشار: چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 09:47:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد