به روز شده: 6 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 74480
زمان انتشار: شنبه 2 شهریور 1398 - 11:37:03

طراحی مدارس ضدگلوله در آمریکا

طراحی مدارس ضدگلوله در آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - در پی افزایش تعداد تیراندازی‌های مرگبار در آمریکا، تغییراتی در ساختمان مدارس این کشور ایجاد خواهد شد تا در تیررس بودن دانش‌آموزان به حداقل میزان ممکن برسد.

به گزارش فارس،‌ یک پروژه عظیم ساختمانی در دبیرستان «فروت پورت» آمریکا با بودجه ۴۸ میلیون دلار، از دانش‌آموزان آن، در برابر گلوله‌های سرگردان عاملان تیراندازی‌های کور که تعداد آن‌ها در این کشور رو به افزایش است محافظت خواهد کرد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، طی این پروژه قرار است راهرو‌های مدرسه به صورت خمیده تغییر شکل پیدا کنند تا از قرار گرفتن دانش آموزان در تیررس مستقیم عامل تیراندازی جلوگیری کند. همچنین حائل‌هایی شبیه به سنگر برای پناه گرفتن و طراحی دقیق کلاس‌های درس که پس از قفل شدن درب آن، امکان در امان ماندن دانش‌آموزان در گوشه کلاس فراهم می‌شود، از دیگر امکانات این مدرسه خواهد بود.

این سبک معماری ساختمانی از سنگرهای بتونی دوران جنگ‌جهانی اول اقتباس شده‌اند.

«باب زیمونیاک» مدیر دبیرستان فروت پورت در این باره گفت: «اگر من به دبیرستان فروت پورت بروم و قصد تیراندازی داشته باشم، می‌دانم که در آن‌جا خط دید محدودی خواهم داشت».

زیمونیاک انگیزه انجام این پروژه را جلوگیری از تکرار فجایعی مانند تیراندازی مرگبار در فروشگاهی در شهر «ال پاسو» ایالت تگزاس، دبستان «سندی هوک» در کانکتیکات و دبیرستان «میجری استونمن داگلاس» در فلوریدا عنوان کرد.

از سوی دیگر، اولیاء دانش‌آموزان به جای خرید لباس‌های «مرد عنکبوتی» یا اسباب بازی‌های «هلو کیتی»  در پی خرید لباس‌های ضد گلوله برای حفظ جان فرزندان خود هستند و به همین دلیل  فروش البسه ضد گلوله از جمله «کوله پشتی‌های ضد گلوله» با افزایشی ناگهانی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی مواجه شده است .

با وجود وقوع این حملات، مجموعه‌ای از قوانین جدید حمل سلاح در ماه آینده میلادی (سپتامبر) در ایالت «تگزاس» آمریکا اجرایی می‌شود و طبق آن محدودیت‌ حمل سلاح در یکی از ایالاتی که چهار حادثه از ۱۰ حادثه مرگبار تیراندازی گسترده در تاریخ جدید آمریکا را به نام خود ثبت کرده است، کاهش می‌یابد.

در سال ۲۰۱۸، ۲۴ مورد تیراندازی در مدارس آمریکا اتفاق افتاد. طبق تحلیل‌های روزنامه «واشنگتن پست» از کشتار فجیع سال ۱۹۹۹ در «کلومباین»، بیش از ۲۲۸ هزار دانش‌آموز در ساعات حضور در مدرسه در معرض خشونت با سلاح گرم قرار گرفته‌اند.

 

کد مطلب: 74480
زمان انتشار: شنبه 2 شهریور 1398 - 11:37:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد