به روز شده: 8 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 74485
زمان انتشار: شنبه 2 شهریور 1398 - 13:55:47

افتتاح دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بافت

قوه قضائیه  -  دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بافت با حضور رئیس دادگستری شهرستان بافت و مسئولین شهرستانی افتتاح گردید.

به گزارش میزان، دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بافت با حضور رئیس دادگستری شهرستان بافت و مسئولین شهرستانی افتتاح گردید.

رئیس دادگستری شهرستان بافت در آئین افتتاحیه دومین دفتر خدمات قضائی گفت: مهمترین هدف از اجرای طرح ایجاد خدمات الکترونیک قضائی سلامت سازی دستگاه قضائی است.

سجاد علیدادی سلیمانی افتتاح این دفتر خدمات الکترونیک قضائی را گام مناسبی در جهت افزایش و بهبود ارائه خدمات به شهروندان دانست.

این مقام قضائی اظهار داشت:با راه اندازی و انجام بخشی از خدمات قضائی با استفاده از فنآوری‌های روز و در محیطی مناسب و خارج از مجموعه دادگستری رضایت مردم را به همراه داشته باشد.

علیدادی سلیمانی اظهار داشت: کاهش مراجعه به دستگاه قضائی، تسریع در رسیدگی به پرونده و صرفه جویی در وقت و هزینه گروه‌های هدف، شفاف سازی فرایند‌های رسیدگی، افزایش کارآمدی نظام قضائی کشور با افزایش نسبی سرعت، دقت و کیفیت افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی و استفاده شهروندان از فرصت‌های برابر با رفع موانع اداری از اهداف توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قضائی می‌باشد.

وی افزود: این دفاتر آماده پذیرش طرح دعوی، تقدیم لایحه و پیگیری امور قضائی و پذیرش شکوائیه بدون رجوع به دادگاه‌ها می‌باشد و مهمترین هدف از اجرای طرح ایجاد خدمات الکترونیک قضائی سلامت سازی دستگاه قضائی است.

این مقام قضائی در پایان بیان کرد: اطلاع از آخرین وضعیتی پرونده‌ها یکی از علل اصلی تراکم و شلوغی محاکم است و در فضای شلوغ کاری ممکن است کارمندان دادگستری نتوانند به نحو احسن پاسخگوئی سوالات و نیاز‌های مردم باشند و استفاده بخش خصوصی در فرآیند دادرسی و رسیدگی‌ها سبب افزایش رضایت مندی مردم می‌شود.

کد مطلب: 74485
زمان انتشار: شنبه 2 شهریور 1398 - 13:55:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری