به روز شده: 6 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 74517
زمان انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1398 - 08:02:11

سیدحسن نصرالله: کسی نمی‌تواند اتفاق دیشب را دست‌کم بگیرد

سیدحسن نصرالله: کسی نمی‌تواند اتفاق دیشب را دست‌کم بگیرد
حقوق بشر  > جهان  -  سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان در باره تحولات منطقه و دومین سالروز آزادی جرود عرسال آغاز شد.

به گزارش میزان، به نقل از العالم،سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت دومین سالگرد آزادی جرود عرسال در شهرک العین از طریق ویدیو کنفرانس در حال سخنرانی است.
 
شایان ذکر است؛ حزب‌الله و ارتش لبنان با کمک ارتش سوریه و متحدان آن‌ها ژوئیه (مرداد) سال ۲۰۱۷ عملیاتی را برای آزاد‌سازی مناطق «جرود عرسال» و «قلمون غربی» در لبنان از دست گروه‌های تروریستی آغاز کردند و توانستند مناطق آلوده به تروریسم را بین سوریه و لبنان پاکسازی کنند.
 
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان در شهرک العین گفت که سخنرانی خود اولین واکنش به تجاوز‌های بامداد رژیم صهیونیستی به لبنان و سوریه است.
 
وی همچنین موفقیت و پیروزی ارتش لبنان و حزب‌الله و ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها را به مردم این دو کشور و خانواده‌های شهدا تبریک گفت.
 
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: حضور گسترده در این مراسم، اولین پاسخ و واکنش به تجاوز‌های شب گذشته اسرائیل بود.
 
سید حسن نصرالله افزود: نیرو‌های مقاومت و ارتش سوریه سال‌های زیادی برای مقابله با طرح‌های خطرناک سپری کردند و درگیری الجرود بخش مهمی از درگیری‌های بزرگ سوریه بود.
 
وی با بیان اینکه چند روز دیگر یعنی ۳۱ اگوست سالروز ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراه وی است، یادآور شد: هرچه که الان داریم و مقاومت و پیروزی در طی دهه ها، همه به برکت حضور امام صدردر لبنان بود.
 
سید حسن نصرالله افزود: مساله صدر را دنبال می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم او و دو برادرش را به ما بازگرداند تا شاهد پیروزی‌ها و اصولی که بنا نهاده باشد این پیروزی‌ها متعلق به نیرو‌های مقاومت لبنان، فلسطین و ارتش لبنان و سوریه است.
 
وی اظهارداشت: تحولات جدید در لبنان و تعرض رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان و ارسال پهپاد به درون خاک لبنان از تجاوز‌های جدید و بسیار، بسیار بسیار خطرناک است که سخن خواهم گفت.
 
دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: باید طرحی که برای سوریه آماده شده بود را به یاد بیاوریم که هدفش فقط ضربه زدن به دموکراسی و ایجاد تغییرات داخلی نبود بلکه هدف نظام مقاومت بود اتفاقات سالیان اخیر و آخرین مورد نیز جنگ الجرود، یک رویداد عادی نبود اتفاقات منطقه بسیار مهم و بزرگ بود و تهدیدات نیز وجود داشت.
 
سید حسن نصرالله بیان داشت: باید همه کسانی که به تروریست‌ها کمک کرده و به آنان سلاح دادند و از انان حمایت سیاسی و رسانه‌ای کردند را بازخواست کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: باید یادآوری کنیم این درگیری بر دوش ارتش سوریه و مقاومت بود و ارتش لبنان از هرگونه اقدامی منع شده بود تصمیم رسمی لبنان در وارد کردن ارتش لبنان در درگیری الجرود شجاعانه بود.
 
دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: امروزه برخی به هنگام سخن گفتن از درگیری‌ها، نقش مقاومت و ارتش سوریه را نادیده می‌گیرند که این نوعی ناسپاسی است.
 
سید حسن نصرالله گفت: آمریکایی‌ها از دولت لبنان خواستند تا مانع از ورود حزب الله به درگیری الجرود شود، آن‌ها خود به داعش پرو بال دادند زمانی که داعشی‌ها محاصره می‌شدند، بالگرد‌های آمریکائی برای نجات سرکردگانشان به پرواز در می‌آمدند.
 
دبیرکل حزب الله لبنان گفت که آمریکایی‌ها بنا به اطراف شخص «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا از تروریست‌ها در منطقه حمایت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز به دنبال احیاء گروه تروریستی داعش هستند؛ چرا که کمیسیون‌های پارلمانی عراق به دنبال اخراج آمریکایی‌ها از این کشور هستند.
 
وی با تاکید بر این نکته که داعش هم اکنون از نظر مکانی خیلی با کشور ما فاصله دارد خاطرنشان کرد: باید از جمهوری اسلامی ایران که در کنار ما و سوریه بود سپاسگزاری کنیم.
 
دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: ارتش سوریه در بهترین وضعیت قرار دارد و توان رقم زدن دستاورد‌ها و پیروزی را دارد و ادلب و شرق الفرات به خاک سوریه خواهند پیوست.
 
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: ما هنوز به حضور خود در مرز‌ها به عنوان ساختار مبارزاتی ادامه می‌دهیم و زمانی که نیاز باشد هزاران نفر به جبهه‌ها خواهند پیوست.
 
وی تصریح کرد: برخی می‌گویند تامین امنیت منطقه، قربانی‌هایی را به دنبال خواهد داشت، اما این از مسئولیت‌های دولت است باید بفهمیم اقدامات ارتش؛ برای حفظ امنیت منطقه است و هیچ نهادی نمی‌تواند جای ارتش را بگیرد.
 
سیدحسن نصرالله ادامه داد: برای تشکیل شورای توسعه بعلبک و الهرمل اصرار داریم و آن را مقدمه‌ای برای آغاز طرح‌های توسعه منطقه می‌دانیم
 
دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: وظیفه ماست که با تمام توان برای توسعه بکوشیم، اما ما با دولتی فاسد روبرو هستیم که مبتنی بر سهم بندی‌های طائفی و مذهبی است.
 
وی یادآور شد: با هرگونه خدشه دار کردن چهره البقاع مخالفیم ساکنان این منطقه با شرافت و شهامت بوده و جانفشانی می‌کنند.
 
سیدحسن نصرالله با بیان اینکه رویداد شب گذشته بسیار مهم و حساس بود، بیان داشت: آنچه دیشب اتفاق افتاد، خیلی خطرناک بود و کسی نمی‌تواند آن را دست کم بگیرد و مسخره کند. این حمله با پهپاد‌هایی صورت گرفت که نمی‌توان آن‌ها را خرید و استفاده کرد. پهپاد اولی هواپیمای شناسایی و غیر مسلح بود و حزب‌الله این پهپاد‌های متجاوز را ساقط نکرده‌اند. برخی از جوانان می‌گویند با مشاهده این پرنده که در ارتفاع پایین پروزا می‌کرد، به سمت او سنگ پرتاب کردند و آن را ساقط کردند. بررسی این پهپاد نشان می‌دهد که به دلیل نقص فنی و اصابت سنگ سقوط کرده است.
 
سید حسن نصرالله گفت که پهپاد دومی، ولی مسلح و انتحاری بود و برای اجرای عملیات آمده بود.
 
او گفت که خدا را شکر کرد که این حادثه شب اتفاق افتاد و اغلب ساکنان در جنوب بیروت و بقاع بودند و الا کشته و زخمی برجای می‌گذاشت.
 
دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان این که این حادثه (حمله با پهپاد انتحاری) اولین حمله خصمانه رژیم صهیونیستی از ماه آگوست ۲۰۰۶ بود، اظهار داشت که حزب‌الله با همه امکاناتی که در دست دارد هرگز اجازه نخواهد داد این گونه تعرض‌ها و تجاوز‌ها تکرار شود.
 
وی تصریح کرد: که اینکه دولت می‌خواهد از اسرائیل به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند خوب است، ولی نمی‌تواند جلوی این تجاوزگری را بگیرد.
 
سید حسن نصرالله گفت: «ما در مقاومت [لبنان]هرگز به تکرار این روند، هرچقد هم هزینه داشته باشد، اجازه نخواهیم داد. دیگر زمانی که هواپیما‌های اسرائیل به لبنان وارد می‌شد و به مناطق و مواضع لبنان حمله می‌کرد و این رژیم در فلسطین در امنیت بود، دیگر این زمان به سر آمده است».
 
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که حزب‌الله از این تاریخ به بعد هرگونه هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد و سرنگون خواهد کرد.
 
وی بیان داشت: نتانیاهو و همدستان وی در این تصمیم گیری، اگر فکر می‌کنند ما ساده از کنار آن عبور خواهیم کرد، به سختی در اشتباه هستند آن دوره‌ای که اسرائیل لبنان را بمباران می‌کرد و در امان می‌ماند دیگر به پایان رسیده است از الان به بعد پهپاد‌های اسرائیل در لبنان را رهگیری کرده و آنان را نابود خواهیم کرد.
 
دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: دیروز اسرائیل به منزل یکی از اعضای حزب الله در سوریه حمله کرد که به شهادت دو جوان منجر شد به همه تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در سوریه و لبنان و نه تنها مزارع شبعا، پاسخ خواهیم داد.
 
وی خاطرنشان کرد: ادعای نتانیاهو درباره هدف قراردادن مرکز ایرانی کذب است، آن‌ها در حمله هوایی، جوانان حزب الله را به شهادت رساندند.
 
سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما از حادثه شب گذشته بی تفاوت نمی‌گذریم.
 
دبیر کل حزب‌الله لبنان با خطاب قرار دادن اسرائیلی‌ها گفت نتانیاهو با خون شما در انتخابات شرکت می‌کند و شما را به سوی جهنم می‌کشاند.
 
وی در پایان تاکید کرد: به دشمنان می‌گویم ما اماده گرسنه ماندن هستیم، اما با عزت خواهیم بود و به کسی اجازه نخواهیم داد تا کرامت و حاکمیت ما را لکه دار کند.

کلید واژه: سید حسن نصرالله
کد مطلب: 74517
زمان انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1398 - 08:02:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد