به روز شده: 3 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 74518
زمان انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1398 - 08:05:04

بحران بی خانمانی در لس آنجلس

بحران بی خانمانی در لس آنجلس
حقوق بشر  > جهان  -  فاکس نیوز در گزارشی ضمن وخیم خواندن اوضاع لس آنجلس می‎نویسد وجود بی خانمان‎ها در این منطقه به بحرانی بزرگ تبدیل شده است.

به گزارش میزان، شهروندان لس آنجلس، افراد بی خانمان و فعالان حقوقی می‌گویند که آن‌ها دیگر اعتقادی به توانایی مقام‎های شهرشان برای رفع معضل بی خانمانی ندارند.
 
در بسیاری از شهر‌های آمریکا صد‌ها میلیون دلار برای رفع معضل بی خانمانی هزینه شده تا فقط نظاره گر وخامت آن باشند. این دقیقاً همان چیزی است که در شهر لس آنجلس کاملاً مشهود است.
 
به گزارش پایگاه فاکس نیوز، در زمان ورود به شهر لس آنجلس اولین چیزی که مشام انسان را آزار می‌دهد بوی نامطبوع مشروبات الکلی و زباله‌ است.
 
این پایگاه می‎نویسد: "وقتی به اطراف نگاه می‌کنید، چادر‌های کثیفی را می‌بینید که به ردیف در پیاده‎رو‌ها و در کنار انبوه زباله‌ها قرار دارند. ساکنان چاد‌رها با لباس‌های کهنه در وسط خیابان‌ها سرگردان حرکت می‌کنند. درگیری و فحشا بخش جدانشدنی از زندگی افراد بی خانمان شهر لس آنجلس هستند. این موضوع فاجعه‌ است."
 
شهر لس آنجلس همانند چندین شهر ساحلی غربی که خبرنگار فاکس نیوز از آن بازدید کرده با بحران بی خانمان‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال برخلاف شهر‌های ساحلی آمریکا، لس آنجلس نمی‌تواند معضل بی خانمان‌ها را در پناهگاه‌ها یا مسکن‌های افراد کم درآمد پنهان کند.

سیاست‌های شکست خورده همراه با چندین دهه غفلت و سوء مدیریت یک معضل کهنه را به کابوسی ناتمام مبدل کرده است. این نگرانی وجود دارد که شاید این شهر دیگر به وضعیت سابق خود برنگردد.
 
فاکس نیوز می‎افزاید: "شهروندان لس آنجلس از دست مقامات این کشور عصبانی هستند چرا که از وعده‌های بزرگ حرف می‌زنند، اما به ندرت به وعده‌های خود عمل می‎کنند."

در سراسر ایالت کالیفرنیا، مدت‎هاست که مقام‎های آمریکایی همزمان با ناکامی در تصویب قانونی مناسب برای رفع معضل بی خانمانی اتها به ابراز تاسف بسنده می‌کنند.
 
حامیان حقوق افراد بی خانمان مقام‎های آمریکا را متهم به سودجویی از بحران بی خانمانی برای پیش بردن  اقدامات سیاسی خود و دستکاری فضای سیاسی برای شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها می‌کنند. ایالت کالیفرنیا بیشترین جمعیت افراد بی خانمان آمریکا را داراست.

با وجود صرف صد‌ها میلیون دلار برای رفع مشکل بی خانمانی، اما شمار افراد بی خانمان برای چهارمین بار طی ۴ سال افزایش یافته است.

تازه‌ترین سرشماری که در ماه ژوئن توسط اداره خدمات لس آنجلس منتشر شد نشان می‌دهد که تقریباً ۶۰ هزار فرد بی خانمان بدون سر پناه زندگی می‌کنند.

تعداد افراد بی خانمان در سال ۲۰۱۹، ۱۶ درصد رشد داشته و به ۳۶ هزار نفر رسیده است. افرادی که بیش از یک سال در خیابان‌های لس آنجلس زندگی می‌کنند ۱۷ درصد افزایش یافته است. علاوه بر آن، سه چهارم جمعیت بی خانمان‌ها در این شهر بدون سرپناه هستند.

آمار بی خانمان‎ها پس از ۲ مرتبه افزایش مالیات و تلاش برای صرف هزینه ۶۱۹ میلیون دلار برای رفع این از طریق ارائه خدمات اجتماعی و مسکن جدید منتشر شد.

 
فرماندار کالیفرنیا بحران بی خانمان‌ها را متوجه واشنگتن کرده که منابع مالی فدرال را کاهش داده‎ است.
 
دونالد ترامپ اخیرا در یک تجمع انتخاباتی گفت که " کالیفرنیا مایع ننگ آمریکا است ".

به گزارش فاکس نیوز، بحران بی خانمان‌ها در لس آنجلی روز به روز به بحران در بهداشت عمومی دامن زده است.
 
بنابر کزارش‎ها اخیرا شیوع بیماری هپاتیت آ در سن دیگو رخ داده و به تازگی بیماری سفلیس در منطقه سونوما گزارش شده است. همچنین بیماری تیفوس در کالفرنیا شیوع پیدا کرده است.

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 74518
زمان انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1398 - 08:05:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد