به روز شده: 8 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 74532
زمان انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1398 - 14:06:43

گزارشی از شکنجه و ضرب و شتم نوجوانان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

گزارشی از شکنجه و ضرب و شتم نوجوانان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی
حقوق بشر  > جهان  - نوجوانان فلسطینی محبوس در زندان‌های فلسطین گزارش‌های مشابهی از ضرب و شتم و شکنجه خود توسط مسؤولان زندان‌های رژیم صهیونیستی ارائه کردند.

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، نوجوانان محبوس در زندان دامون رژیم صهیونیستی که تعدادشان به ۴۵ نوجوان زیر ۱۸ سال می‌رسد و همگی از اهالی شهر قدس هستند، گزارش‌های ترسناکی از کتک خوردن و شکنجه خود توسط نیروهای "نحشون" هنگام انتقال به دادگاه‌ها ارائه کردند.

این هیئت در ادامه بیانیه خود آورد، این نوجوانان گزارش‌های مشابهی از کتک خوردن خود از سوی اعضای این یگان هنگام انتقال به دادگاه‌ها و یا جابه‌جایی از زندانی دیگر به زندان دامون ارائه کردند،‌ آنها گفتند، نیروهای نحشون با پوتین‌های خود تمامی بدن آنها را لگد کرده و به آنها مشت زدند و در داخل ماشین‌های انتقال به زندان و یا در اتاق‌های انتظار دادگاه‌ها آنها مورد اهانت قرار داده و دشنام می‌دادند.

یکی از زندانیان بزرگسال مسؤول نوجوانان محبوس در دامون گفت: این پدیده رو به افزایش است، آثار کتک و شکنجه روی صورت‌ و بدن‌ این نوجوانان هنگام ورود به بخش‌هایشان مشاهده شده است، شکایت‌های فوری در این خصوص به مدیریت زندان ارائه شدند بدون اینکه پاسخی داده شده و یا این شکایت‌ها پیگیری شوند.

هیئت یاد شده در بیانیه خود آورد، نحشون یگان سرکوب و یورش ویژه است که در میان آنها نیروهای نظامی با بدن‌های تنومند و تجربه‌های بالا وجود دارند، این نظامیان پیشتر در یگان‌های جنگی مختلف در ارتش خدمت کرده‌اند.

هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی در ادامه اعلام کرد، مسؤولیت این نیروها انتقال اسرا از زندانی به زندان دیگر و از زندان به دادگاه و نیز انتقال اسرای بیمار و کنترل زندان‌هاست و هدف مدیریت زندان‌ها از به‌ کارگیری این نیروها سرکوب اسرا و اجبار آنها به عمل به دستوراتشان است.

هیئت یاد شده افزود: این یگان اسرا را به بهانه بازرسی مجبور می‌کند برهنه شوند،‌ آنها به بخش‌ها و اتاق‌های زندانیان یورش برده و آنجا را به هم می‌ریزند و زندانی‌ها را شکنجه می‌کنند و همواره بر این اقدامات خود نام مبارزه با جرائم اسرا در زندان‌ها می‌گذارند.

کلید واژه: فلسطین - شکنجه
کد مطلب: 74532
زمان انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1398 - 14:06:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد