به روز شده: 7 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 74546
زمان انتشار: سه شنبه 5 شهریور 1398 - 09:13:31

ارتباط خشونت پلیس آمریکا با مرگ و میر سیاه‎پوستان

ارتباط خشونت پلیس آمریکا با مرگ و میر سیاه‎پوستان
حقوق بشر  > جهان  -  نتایج تحقیقات جدید نشان می‎دهد که خشونت پلیس آمریکا از عوامل اصلی مرگ و میر مردان در این کشور از جمله سیاه پوستان به شمار می‎رود.

به گزارش میزان نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که خشونت پلیس آمریکا عامل اصلی مرگ و میر جوانان سیاه پوست ۲۰ تا ۳۵ ساله در این کشور است.

 
به گزارش پایگاه آی‎اف‎ال ساینس، همچنین شهروندان مرد آمریکا در رده سنی ۲۵ تا ۲۹ سال بیشترین میزان مرگ و میر را به دلیل خشونت اعمال شده از سوی پلیس در آمریکا تجربه می‌کنند.

بنابر این گزارش، خشونت پلیس آمریکا ششمین عامل اصلی مرگ و میر در این کشور پس از مصرف بیش از حد مواد مخدر، تصادفات، خودکشی، سایر موارد قتل، بیماری‌های قلبی و سرطان است.
 
 
خشونت پلیس آمریکا عامل مرگ و میر سیاهان در این کشور
 
فرانک ادواردز، رئیس دانشکده جنایی دانشگاه راتجرز نیویورک می‎گوید، "ما دقیقاً نمی‌دانیم که چه مدت این قتل‌ها روی می‎دهد چرا که اطلاعاتی که در اختیار داریم کافی نیست. اما اگر قصد داریم سیاست‌های پلیس را که نتیجه نمی‌دهند تغییر بدهیم، باید اطلاعات موجود را بهتر ردیابی کنیم. "
 
گزارش‎ها حاکی از آن است که شمار شهروندان سیاه پوست، هندی تبار و بومیان آلاسکا در آمریکا در مقایسه با زنان و مردان سفید پوست که قربانی خشونت پلیس می‌شوند به طور قابل توجهی بیشتر است.

همچنین زنان سیاه پوست ۱.۴ برابر بیشتر از زنان سفید پوست بر اثر رفتار خشونت آمیز پلیس کشته می‌شوند. این در حالی است که مردان در آمریکا ۲۰ برابر بیشتر از زنان قربانی خشونت پلیس می‌شوند.
 
در این تحقیق محققان به داده‌های جمع آوری شده از سوی پایگاه Fatal Encounters استناد کردند.
 
پس از برررسی داده‌ها محققان دریافتند مرگ‌هایی که پلیس آمریکا در آن‌ها دست داشته در میان گروه‌های اجتماعی، نژاد و جنسیت تفاوت داشته‎اند.

بر اساس این تحقیق زنان و مردان آمریکایی آفریقایی تبار، زنان و مردان بومی و مردان لاتین در مقایسه با همتایان سفید پوست خود در معرض خطر بیشتری قرار دارند که به دست پلیس آمریکا کشته شوند.
 
 
خشونت پلیس آمریکا عامل مرگ و میر سیاهان در این کشور
 
همچنین احتمال کشته شدن مردان به دست پلیس در جامعه آمریکا یک در ۲ هزار است و این احتمال برای مردان سیاه پوست ۲ برابر است.

مسئله نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا موضوعی رو به رشد است که همچنان در کانون مناقشات ادامه دارد.

تجزیه و تحلیل خشونت پلیس آمریکا نشان می‌دهد که نیرو‌های پلیس این کشور در سال ۲۰۱۷، ۱۱۴۷ نفر را به قتل رساندند که افراد سیاه پوست ۲۵ درصد از این آمار را تشکیل می‌دهند.
 
این در حالی است جمعیت سیاهان تنها ۱۳ درصد کل جمعیت آمریکا را شامل می‌شود. در نتیجه سیاهان ۳ برابر بیشتر از سفیدپوستان به دست پلیس کشته می‌شوند. از این تعداد از سیاه پوستان تقریباً یک سوم در سال ۲۰۱۵ مسلح نبودند.
 
 
خشونت پلیس آمریکا عامل مرگ و میر سیاهان در این کشور
 
به گفته محققان، پلیس آمریکا در مقایسه با سایر کشور‌ها آمار بیشتری از کشتار را به خود اختصاص می‌دهد به ویژه زمانی که پای نژاد ود سیاهان در میان است.

قتل‌های شهروندان سیاه پوستانی از جمله اسکار گرانت، مایکل براون، چارلینا لیلز، استفون کلارک و تمیر رایس توجه و اعتراض‎های ملی را برانگیخته است.
کد مطلب: 74546
زمان انتشار: سه شنبه 5 شهریور 1398 - 09:13:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد