به روز شده: 10 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 74552
زمان انتشار: سه شنبه 5 شهریور 1398 - 13:26:41

دیدبان حقوق بشر: بیانیه نتانیاهو درباره شهرک‌سازی، جنایت جنگی است

دیدبان حقوق بشر: بیانیه نتانیاهو درباره شهرک‌سازی، جنایت جنگی است
حقوق بشر  > جهان  -  مدیر بخش «اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی» دیدبان حقوق بشر طرح تازه رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را «جنایت جنگی» خواند.


به گزارش فارس، «عمر شکیب» مدیر بخش «اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی» دیدبان حقوق بشر به طرح تازه رژیم صهیونیستی برای ایجاد شهرک‌های جدید در اراضی اشغالی کرانه باختری واکنش نشان داده و از دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) خواسته است که بیانیه اخیر بنیامین نتانیاهو را به پرونده شکایت از این رژیم درباره شهرک‌سازی‌ها اضافه کند.

به گزارش «ایندیپندنت»، مدیر بخش «اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی» دیدبان حقوق بشر در بیانیه خود تاکید کرد که اظهارات نتانیاهو درباره  ایجاد ۳۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه اشغالی باختری، «جنایت جنگی» است.

نتانیاهو در بیانیه خود درباره شهرک‌سازی‌های تازه این رژیم گفته بود: «ما به تقویت ریشه‌ها و حملاتمان به دشمنانمان ادامه خواهیم داد. ما به تقویت و ایجاد شهرک‌ها ادامه خواهیم داد».


«عمر شکیب» مدیر بخش «اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی» دیدبان حقوق بشر

 

به گفته عمر شکیب، این اظهارات نتانیاهو نشانه و مدرکی واضح از دستور دادن برای انجام یک جنایت جنگی و مغایر با بند ۴۹ کنوانسیون ژنو است.

هفدهم مردادماه بود که طبق گزارش‌ها، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دستور ارجاع کامل پرونده شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی به دیوان کیفری بین المللی را صادر کرد.

درخواست عمر شکیب برای افزودن بیانیه نتانیاهو به پرونده شکایت از رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین‌المللی در حالی مطرح شده که «کمیته تحقیقات سازمان ملل درباره اقدامات اسرائیل» پیشتر از رکوردزنی تل‌آویو در «شهرک‌سازی» طی سال ۲۰۱۸ خبر داده بود.

در این گزارش تصریح شد: «مقامات اسرائیلی به شکلی علنی از الحاق اراضی دیگری به کرانه باختری سخن می‌گویند و این موضوع در افزایش وحشتناک شهرک‌های اسرائیلی سهیم بوده به نحوی که موافقت با ساخت واحدهای مسکونی در شهرک‌های جدید در سال ۲۰۱۸ رکورد زده و از سال ۲۰۰۲ تا سال گذشته به بالاترین میزان خود رسیده است.

 

 

کد مطلب: 74552
زمان انتشار: سه شنبه 5 شهریور 1398 - 13:26:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد