به روز شده: 6 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 74579
زمان انتشار: چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 12:11:20

مدیر کل آموزش و پرورش تهران: ۵۰ رتبه برتر کنکور از مدارس دولتی هستند

کودکان  - عبدالرضا فولادوند گفت: از هزار و ۷۰۰ نفر قبولی در استان تهران در کنکور سراسری ۵۰ نفر از مدارس دولتی موفق به کسب رتبه برتر شدند.

به گزارش میزان، عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم تجلیل و تقدیر از دانش آموزان و برگزیدگان کنکور سراسری ۹۸ گفت: برخی مسائل باید انقدر تکرار شوند که به دغدغه تبدیل شوند. هر مبحثی که به دغدغه تبدیل نشود در آینده به مشکل تبدیل می‌شود اهمیت نیروی انسانی در جامعه امروزی نیز جز همین مسائل است و مسئله سرنوشت ساز در آینده کشوراست.

فولادوند گفت: نیروی اسانی برتری ایجاد می‌کند و تمدن ساز است. این نیروی انسانی است که به عنوان بزرگترین سرمایه در دنیای امروز حرف اول را می‌زند. نیروی انسانی سرمایه‌های گوناگون مثل اقتصادی و فرهنگی ایجاد می‌کند، اما مهمترین تولید نیروی انسانی سرمایه فرهنگی است که منتهی به تولید فرهنگ می‌شود. عنصر اساسی تولید کننده سرمایه انسانی نیروی انسانی متخصص است.

وی افزود: اگر بناست تمدن ایرانی اسلامی در دنیا احیا شود عنصر تاثیر گذار نیروی انسانی و تولیدات نیروی انسانی است که متاسفانه از آن غافل هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: اگر بخواهیم به اهداف بلندمدت خود برسیم باید به آموزش و پرورش توجه کنیم. دانش آموزان تهران امسال موفقیتی بی مثال در ۴۰ ساله اخیر دست یافتند به نحوی که هزار و ۷۰۰ نفر دانش آموز زیر رتبه هزار داریم.

وی ادامه داد: به موفقیت بزرگ باید توجه شود نه به اینکه قبولی در مدرسه دولتی است یا غیر دولتی. از این هزار و ۷۰۰ نفر قبولی در استان تهران ۵۰ نفر از مدارس دولتی موفق به کسب رتبه برتر شدند.

فولادوند تاکید کرد: باید به فضای فرهنگی کشور توجه شود و محیط را برای اظهار نظر و انتقاد فراهم کنیم.

کد مطلب: 74579
زمان انتشار: چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 12:11:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب