به روز شده: 21 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 74726
زمان انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 08:33:14

عباسی : فضای مجازی بین کودکان و والدین فاصله انداخته است

عباسی : فضای مجازی بین کودکان و والدین فاصله انداخته است
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: فضای مجازی چنان خانواده ها و کودکان را در چنبره خود گرفته که فرصتی برای با هم بودن و تبادل احساس و اندیشه باقی نمانده و این موضوع نگران کننده ما را بر آن می دارد تا با همفکری و تلاش مضاعف و بکارگیری همه استعداد و ظرفیتها، در راه اعتلای حقوق کودکان و حفظ و صیانت از آن گامهای بلند تری برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در اولین مدرسه تابستانی حقوق کودک که به مدت ۳ روز و به میزبانی تبریز در حال برگزاری است، گفت: تمدن پر افتخار ایران و اسلام سرشار از آموزه های متعالی مربوط تکریم انسان و حفظ کرامت انسانی کودکان است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه ایران باید مدعی حقوق بشر در مقابل جهان غرب باشد اظهار داشت: متاسفانه در برخی استانها و شهرها از آموزه های متعالی مربوط به حقوق کودک فاصله گرفته ایم، حقیقت آن است که ما کودکان را نمی بینیم و از نیازهای اساسی آنها بی اطلاع هستیم و به دلیل ایجاد گسست بین نسلی حتی در خانه ها والدین و کودکان با هم غریبه و ناآشنا شده اند چه برسد به کودکانی که دچار آسیبهای اجتماعی چون بدسرپرستی، طلاق، اعتیاد و ... هستند.

عباسی ضمن ابراز تاسف از آثار منفی فضای مجازی در ایجاد فاصله بینکودکان و والدین و فاصله گرفتن خانواده ها از ارزشهای والای ملی و دینی گفت: فضای مجازی چنان خانواده ها و کودکان را در چنبره خود گرفته که فرصتی برای با هم بودن و تبادل احساس و اندیشه باقی نمانده و این موضوع نگران کننده ما را بر آن می دارد تا با همفکری و تلاش مضاعف و بکارگیری همه استعداد و ظرفیتها، در راه اعتلای حقوق کودکان و حفظ و صیانت از آن گامهای بلند تری برداریم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: نامگذاری امسال به نام سال تحول در حقوق کودکان به معنی تلاش و همتی فراتر از شرایط معمول است و باید حرکتی ملی صورت گیرد تا موجبات ارتقای حقوق کودک در جامعه فراهم آید و در این مسیر با همفکری مراجع متناظر استانی چالش ها و مشکلات مبتلا به حوزه کودکان را شناسایی کرده ایم و متناسب با هر استان برنامه هایی برای برون رفت از این چالش ها فراهم آورده ایم.

وی برگزاری مدرسه تابستانی حقوق کودک و کنفرانس های استانی را از دیگر تلاشهای مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برای احقاق حقوق کودکان و نیل به جامعه آرمانی ایرانی ـ اسلامی عنوان کرد و گفت: در این مسیر و در جلسات استانی از همه مقامات و مسئولان استانی دعوت می کنیم تا ضمن رعایت اصل شفاف سازی با همفکری و هم آوایی و تشریک مساعی به شناسایی مشکلات موجود و ارایه راهکارهای عملی اقدام شود.

متاسفانه در حوزه آسیبهای اجتماعی در شرایطی قرار داریم که مقام معظم رهبری بالاترین مقامات اجرایی کشور را برای پاسخگویی فرا می خوانند و در این شرایط بر ماست تا با شناسایی تکالیف و وظایف خود در جهت رفع مشکلات و آسیبها تلاش کنیم.

کد مطلب: 74726
زمان انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 08:33:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب