به روز شده: 13 ساعت و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 74781
زمان انتشار: شنبه 16 شهریور 1398 - 11:48:32

سایه شوم القاعده و داعش بر سر یمن

سایه شوم القاعده و داعش بر سر یمن
حقوق بشر  > جهان  - یک اندیشکده آمریکایی هشدار داد که با توجه به بازگشت سازمان‌های تروریستی مانند "القاعده" و "داعش"، وضعیت یمن به سمت تشدید تنش پیش می‌رود.

 

 

به گزارش ایسنا، اندیشکده آمریکایی گیت استون فعال در حوزه امنیت بین‌الملل، در گزارشی درباره اختلافات میان داعش و القاعده در یمن نوشت: القاعده و داعش در چند سال‌ اخیر به رقبای سرسخت یکدیگر تبدیل شده‌اند، داعش به عنوان آخرین مظهر افراط گرایی که مسؤولیت تأسیس خلافت ادعایی در عراق و سوریه را بر عهده داشت، ظاهراً جایگزین تندروتری برای القاعده است. این گروه تکرار اصلی تروریسم الهام گرفته از افراط گرایی است.

طبق این گزارش، هر دو سازمان سابقه استفاده از هرج و مرج موجود در کشورهای ناکام منطقه را دارند تا پایگاه‌هایی را تأسیس کنند که از طریق آنها می‌توانند حمله به غرب و متحدان آن را برنامه ریزی کنند. پس از شکست‌های اخیر القاعده در افغانستان و داعش در عراق و سوریه این منطقی است که این دو سازمان برای ایجاد یک موضع جدید برای خود به یمن متوسل شوند.

گیت استون در ادامه نوشت: القاعده پس از تأسیس شاخه جدید خود تحت عنوان "القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP)"، چندین سال است که در یمن فعالیت می‌کند.

کد مطلب: 74781
زمان انتشار: شنبه 16 شهریور 1398 - 11:48:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب