به روز شده: 14 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 74818
زمان انتشار: یکشنبه 17 شهریور 1398 - 14:18:02

رئیس دادگستری مازندران خواستار تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی درحوزه‌های قضایی شد

قوه قضائیه  - حجت الاسلام و المسلمین اکبری با بیان اینکه در استان مازندران با معضل اطاله دادرسی روبه رو هستیم خواستار تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی و نظارت دقیق بر پرونده‌های مهم در حوزه‌های قضایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران خواستار تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی و نظارت دقیق بر پرونده‌های مهم درحوزه‌های قضائی شد و خاطرنشان کرد: در این استان با معضل اطاله دادرسی روبه روهستیم، اما کاهش اطاله دادرسی مساله لاینحلی نیست و با عزم راسخ همکاران قضایی و اداری، با برنامه ریزی واستفاده بهینه از زمان ومدیریت درست حل خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: انشالله با تشکیل کمیته کاهش اطاله دادرسی و شناخت علل اطاله دادرسی درسطوح مختلف کار، شاهد افزایش پرونده‌های مختومه و کاهش موجودی خواهیم بود.

وی با تاکید بر نقش اجرای احکام در تکمیل فرایند اجرای عدالت افزود: نتیجه تمام زحمات ضابطان وهمکاران اداری و قضایی این است که حکم، عادلانه صادر و اجراشود و اگر در اجرای احکام اطاله صورت گیرد مسیر اجرای عدالت کامل نخواهدشد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری دربخش دیگری از سخنان خود نظارت کارامد را از وظایف مدیران درسطوح مختلف برشمرد و تاکید کرد: نظارت روسا و دادستان‌ها نقش بسیار مهمی در اصلاح امور و کاهش آسیب‌های سازمانی دارد و نظارت مستمر برمجموعه‌ها همواره باید مورد توجه مدیران باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: نظارت به اشکال مختلف از جمله نظارت سیستمی و الکترونیکی و بازرسی حضوری، با اطلاع قبلی و یا سرزده می‌توانند برعملکرد شعب ومجموعه کمک شایانی کند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین در پایان سخنان خود بر نظارت و مدیریت برعملکرد کارشناسان و نحوه ارجاع پرونده به کارشناسان تاکید کرد.

منبع: میزان

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 74818
زمان انتشار: یکشنبه 17 شهریور 1398 - 14:18:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری