به روز شده: 3 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 74859
زمان انتشار: جمعه 22 شهریور 1398 - 13:09:11

قدردانی خطیب نماز جمعه تهران از دستگاه قضایی به سبب برخورد با فساد

 قدردانی خطیب نماز جمعه تهران از دستگاه قضایی به سبب برخورد با فساد
حقوق شهروندی  -  خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: با برافراشتن پرچم سرخ عاشورا، جنگ تمام عیار اقتصادی غرب، نردبان رشد و جهش اقتصادی ایران اسلامی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، جت‌الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، با اشاره به درس‌های عاشورایی، اظهار کرد: عاشورا با درس آزادگی و بصیرت، فرهنگ امروز جوامع بشری را به یک فرهنگ مقاوم و انقلابی تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: اگر مدرسه عاشورا نبود، انقلاب اسلامی تولد نمی‌یافت و از گردنه سخت دفاع مقدس با قدرت عبور نمی‌کردیم؛ اگر مدرسه عاشورا نبود امروز سوریه پیروز، عراق مقتدر، لبنان خط شکن، بحرین ایستاده و یمن افتخارآفرین تولد نمی‌یافت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: با برافراشتن پرچم سرخ عاشورا، جنگ تمام عیار اقتصادی غرب، نردبان رشد و جهش اقتصادی ایران اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد، با بیان اینکه مدرسه عاشورا یعنی مدرسه بصیرت و ایستادگی و اخلاق و عبادت و جامعه عاشورایی ما باید در تمام این عرصه‌ها نماد و مظهر عاشورا باشد، اظهار کرد: تمام دغدغه سکاندار هوشمند ایران اسلامی آن است که جامعه اسلامی نماد یک جامعه عاشورایی باشد و تمام آن ارزش‌ها را در ظرفیت خود به نمایش بگذارد و این راه رسیدن به عزت و اقتدار و خلق قدرت است.

وی در ادامه تصریح کرد: از دستگاه قضایی کشور تشکر دارم که با تکریم خانواده آسیب دیده در این حادثه اخیر فصل جدیدی در حل معضلات اجتماعی گشودند. امیدوارم که با اتخاذ روش‌های مناسب در جهت حل چالش‌ها گام برداریم که سید آزادگان در دوران اسارت طولانی خود با الهام از روش‌های تربیتی و انسان‌ساز بسیاری از چالش‌ها را به فرصت‌ها تبدیل کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: از اقدامات اخیر دستگاه قضایی در برخورد با پدیده فساد و ارتقاء سطح سلامت دستگاه قضایی کشور تشکر دارم.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد، اظهار داشت: روح سخنان رهبری در مقابله با جهان استکبار الهام گرفته از کلام امام حسین(ع) است و این عروسک‌هایی چون بن‌سلمان و آل خلیفه هویتی ندارند؛ یزید زمان آمریکاست و علی‌رغم رنگ باخته شده، نگران منافع نامشروعش است که هر روز از دست می‌دهد و نگران پیروزی جبهه عاشورایی حق است.

وی تصریح کرد: چه کسی در یمن فساد می‌کند؟ بن سلمان؟! او که هویتی ندارد حتی نقش عروسک را هم از دست داده؛ این جبهه استکبار است که در یمن فساد می‌کند؛ باید متوجه قلب فساد باشید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به عظمت وجودی و شخصیتی حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها، گفت: دغدغه ما باید این مسائل کذایی باشد که در فلان حوزه خانم‌ها بیایند یا نیایند؟! این مسئله جامعه اسلامی است؟! یحیی مازنی می‌گوید در سال‌های متمادی، خانه ما کنار خانه علی بن ابیطالب بود؛ حتی یکبار هم زینب کبری را ندیدم و صوت و کلام او را هم نشنیدم.

این بانوی حجاب‌نشین شجاع است که مقابل ابن‌زیاد و یزید می‌ایستد. این طهارت روح است که شجاعت و استقامت خلق می‌کند نه آلودگی به گناه، نه به حیایی. زینب کبری سلام‌الله‌علیها محصول مدرسه طهارت است.

منبع: میزان

کد مطلب: 74859
زمان انتشار: جمعه 22 شهریور 1398 - 13:09:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده